Haberler

Bartınlılar kermeste buluştu

Essen şehrinde faaliyet gösteren Almanya`da Yaşayan Bartınlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (ALBARDER), geleneksel kermeslerine bu yıl da ara vermediler. Üyelerin hoşça vakit geçirmesi kaynaşması için düzenlenen kermese ilgi yoğun oldu.

Dernek binasının bahçesinde gerçekleştirilen kermese dernek üyelerinin ilgisi yanında, çocukların coşkusu da görülmeye değerdi. Kurulan çadırlarda aileleriyle oturma imkanı bulan davetliler, Bartın yöresine ait yemeklerle de ziyafet çektiler.

Aydın Çimen`in sevilen şarkılarıyla neseli dakikalar geçiren kermes davetlileri, Sinan Koçak yönetiminde halk oyunları gösterisi yapan minikler halk dansları grubunu beğeniyle izledi. Davetlilere hitaben bir konuşma yapan ALBARDER Başkanı Yaşar Çil kermese ilgi gösteren hemşehrilerine ve sponsorlara teşekkür ederek, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da kermeste bir araya geldik. Amacımız, stresten uzak bir gün geçirerek sohbet edip eğlenebilmekti. Katılımınızla güzel bir günü paylaştık, vakit ayırıp gelen tüm dostlara teşekkür ederim” dedi. Kermeste ayrıca Tekin Negüzel ve Saim Çiftçi de, şarkılar seslendirdi.

Muhabirce/ Essen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu