Haberler

Arazya Dance Company`den muhteşem gösteri


Halk Oyunları ve Dans Öğretmeni Sinan Koçak yönetimindeki Avrazya Dance Company Grubu Almanya`nın Duisburg şehrinde muhteşem bir gösteri sergiledi. Walsum Stadhalle`de gerçekleştirilen gösteri, izleyenleri adeta büyülediler.

Almanya’nın çeşitli şehirlerinden dans ve folklor sevdalısı yaklaşık 700 kişinin izlediği gösteri muhteşem anlara sahne oldu. Sinan Koçak’ın çalıştırdığı, basta Ardahan Posoflular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (POYAD) olmak üzere Duisburg ve Essen şehirlerindeki çocuk ve genç dans, folklor gruplarından oluşan 65 kişi seyirci karşısına çıktı.

Anadolu’nun tüm renklerinin ayrı ayrı gruplarla, modern dans ve folklor, motifleri ile sergilendiği gecenin finalinde tüm grupların aynı anda sahne aldığı ve beraber sergiledikleri oyundan sonra seyirciler uzun süre ayakta alkışladı.

Sinan Koçak, 65 kişi ile sergiledikleri gösteriyi, 100 kişilik grupla, Almanya’nın çeşitli şehirlerinde sergilemek istediklerini belirtip, Anadolu`nun renkli motiflerini Avrupa`da  tanıtma amacında olduklarını ifade etti.

Murat Pehlivan/Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu