Haberler

Almanyalı Balıkesirlilerden iftar

BALDER 1BALDER 2Ramazan ayı geldiğinde Almanya`daki STK`lar kurum ve kuruluşlar iftar programlari düzenler.

Hergün bir derneğin, kurumun kuruluşun iftari vardır. Muhabirce olarak davetli olduğumuz katıldığımız iftarları küçük haberlere dönüştürüyoruz.

Almanya Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği (BALDER) de Duisburg`taki Eren Düğün Salonu`nda üylerine ve çeşitli kurum ve kuruluşlardan davetlilere iftar yemeği verdi.

Salonu dolduran davetliler iftar öncesinde ilahiler dinlediler. İftara bir saat kala da din görevlisi  Yusuf Akkuş Kuran okudu, ramazan ayının önemine dair  vaaz verdi.

BALDER 3BALDER 4İftar programında davetlilere hitaben bir konuşma yapan BALDER Başkanı Önder Bulaşma, “Etkinliklerimize, davetlerimize ilgi göstermeniz, dernek olarak bizleri daha güclendiriyor çalışma azmi veriyor. Siz üyelerimiz ve hemşehrilerimizle iftar sofrasını paylaşmaktan dolayı çok sevinçliyiz” dedi.

Açık büfe şeklinde düzenlenen iftarda, masalara çorbalar getirildi, orucunu açıp çorbasını içenler de kendi isteklerine göre yemeklerini ymek standından aldı. İki sıra halinde düzenlenen standta fazla beklemeden herkes yemeklerini aldı.

Muhabirce/ Duisburg

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu