Haberler

Almanya`dan Suriyeli mültecilere uzanan el

Yardım kampanyalarıyla tanınan Gülistan Aksoy, geçen şubat ayında düzenlediği yardım konseri ile toplanan, giysiden tekerlekli sandalyeye kadar bir tır dolusu malzemeyi, Van depreminde mağdur olan insanlara göndermişti. Yardımların yerine ulaşması ve dağıtılması konusunu da  bizzat Van'a giderek takip etmişti.

"İnsan olabilmek güzel, insan bir kitap insanı okumak lazım, insanlar birbirine sahip çıkmalı, dua almak bana yetiyor" diyen Gülistan Aksoy, Van'daki yardımların ulaştığı insanların gözlerindeki sevincin kendisini çok etkilediğini duygulandığını ifade ediyor. Aksoy, bu kez de Suriye'den Türkiye'ye sığınan mültecilere yardım elini uzatmak istiyor.

Eşyalar paketlensin

Almanya'nın Dusiburg kentinde yaşayan Gülistan Aksoy, Suriyeli mülteciler için düzenleyecekleri yardım gecesinde sahne alacak müzisyenlerin hiçbir para talep etmediğini, Türkiye'den gelenlerin ise kendi masraflarını bile kendilerinin karşıladığını belirtiyor.

Gerek para, gerekse giysi yardımı yapmak isteyenlerin kendisine ulaşmasını isteyen Aksoy'un bir de ricası var: Giysi, eşya yardımında bulunanların, getirdikleri malzemeleri paketlenmiş olarak getirmelerini istiyor çünkü Van depremi için toplanan malzemeleri depolarken ve paketlerken çok zorlandıklarını belirtiyor.

Malzemeler tırla Türkiye'ye gidecek

Geçen sefer olduğu gibi bu sefer de malzemelerin Türkiye'ye ulaşması için tır konusunda, Mülheim'dan tanınmış işadamı Mümin Uluç'un katkı sunacağını ifade eden Aksoy, duyarlı işadamlarına teşekkür ediyor.

Giysi, ve para yardımı dahil her tür yardım yapacakların kendisine ulaşmasını isteyen Gülistan Aksoy, "Ülkemiz güzel bir ülke bize sığınanlara yardım edelim, duyarlı olalım. Medyada görüyoruz, Suriye'den gelenlere Türkiye kucak açmış, yardım ediyor, barındırmaya çalışıyor. Biz de buradan bir el uzatmak istedik. Araştırdık, yardım edebileceğimizi öğrendik. İnşallah Van için yardım elini uzatanlar bu sefer de yardım eder, destek olur, umut olur" diyerek duyarlı olan herkesi yardım gecesine katkıya çağırdı.

Konser nerede, ne zaman

Yardım gecesi 25 Nisan 2014 Cuma günü Dusiburg-Hamborn'daki Sultan Düğün Salonu'nda yapılacak. Yardımları yine bizzat yerine ulaştıracaklarını ifade eden Gülistan Aksoy yardım gecesine katkı sunmak isteyenlerin kendisine  0163- 588 3453 numaralı telefondan ulaşabileceklerini belirtiyor.

Hülya Sancak/ Dusiburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu