Haberler

Almanya`da Hatipoğlu sevgisi

Almanya'nın Rheinberg kasabasında düzenlenen ASTEC kitap fuarında konferans ve imza gününe katılan Prof.Dr. Nihat Hatipoğlu'na ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Türkiye'den pek çok yazar olmasına rağmen Hatipoğluna gösterilen ilgi görülmeye değerdi, 7'den 70'e, hastası sağlamı herkes, oradaydı.

Astec Kitap Fuarı'ndaki konferans ve imza gününe katılan ilahiyatcı Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu, fuar alanındaki konferans bölümüne geçmeden önce, kitaplarının satıldığı stantta uzun süre kitap imzaladı. Uzun kuyruk sona ermeyeceği için imza kesildi ve Hatipoğlu yaklaşık bir saati aşkın bir süre konferans verdi. Konferans bölümü dolup taştı.

Saatlerce imza

Konferans ardından tekrar kitaplarının satıldığı standa geçen Nihat Hatipoğlu saatlerce kitap imzaladı, hiç kimseyi imzasız göndermedi. Bu arada Hatipoğlu'nun standı önünde kuyruğa girenler hocayla fotoğraf çektirebilmek için de büyük çaba sarfettiler, elini tutmak isteyenler, kucağına çocuk verenler o kadar fazlaydı ki, hocanın sabrına şaşmamak elde değildi. Nihat Hatipoğlu imza sonunda da sevenleriyle bol bol fotoğraf çektirdi.

Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu'na basın da yoğun ilgi gösterdi, diğer yazarların yanına uğrayan oldu mu bilmiyorum,- yalan olmasın- ben de hocayı izliyordum 😉

Hatipoğlu Almanya'ya sık gelen bir şahsiyet, hayran kitlesi büyük.

Muhabirlere sıcak davrandı, kısa net cevaplar verdi; yurt dışındaki Türklerle buluşmanın kendisini mutlu ettiğini belirtti ve "Vatandaşlarımızla sohbet ettik, hasret giderdik. Onlara, çocuklarını dinimiyi ve dilimizi öğreterek yetiştirmeleri gerektiğini tavsiye ettim. Gurbette yaşayan insanlarımıza, Allah güç-kuvvet ve huzur versin" dedi..

Amin diyelim. Almanya'dan biz de, Türkiye'de yaşayanlar için dua edelim; Allah onlara da kuvvet, sabır, huzur versin, orada yaşamak da zor…

Haber-yorum: Hülya Sancak/ Rheinberg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu