Haberler

2014`ün ilk hutbesi talebeden

Almanya'nın Moers şehrindeki DİTİB Kocatepe Camisi'nde 2014 ün ilk hutbesini 16 yaşındaki Realschule öğrencisi Trabzonlu Kerim Kayıkçı okudu.

Din Görevlisi Muhsin Aksoy, "Okulların tatil olmasıyla birlikte, öğrencimiz Kerim Kayıkçı'nın cuma namazını kıldırmasını arzu ettik. Gençlerimizin bu şekilde camilere gelmesi ve aktif katılımları, gelecek adına bizlere ümit veriyor. Camilerimizi bundan sonra hem cemaat yönüyle, hem imam yönüyle gençlere emanet edeceğiz" dedi.

Zamanı değerlendirmek

Genç imam, cuma namazından sonra Tuzla Müftülüğü Mimar Sinan Camisi Din Görevlisi İsmail Özkara'nın derlediği "Zamanı değerlendirmek" isimli hutbeyi okudu. Yaklaşık 500 civarında vatandaşa hitap eden Kerim Kayıkçı, boş vakitleri ahalaki ve dini yönden faydalı bir şekilde değerlendirme ve sağlığı koruma konusunda cemaate tavsiyelerde bulundu.

Genç imam Kayıkçı "Din Görevlimiz Muhsin Aksoy hocamızın tecrübelerinden fazlasıyla faydalandık. Cemaatimize bugün cuma namazını kıldırarak çok güzel duygulara kapıldık, İnşallah bunların devamını getirebiliriz" dedi.

Mustafa Güleç /Moers

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu