Haberler

Alman aileden örnek davranış

Merkezi Almanya`nın Oberhausen kentinde bulunan Umut Yolu Derneği, kanser hastası çocuklara ve ailelerine yardım ve destek çalışmalarıyla tanınıyor. İlk kez bir Alman aile derneğe maddi yardımda bulundu.

Alman Monika ve Leo Maas çifti, 42. evlilik yıldönümlerinde kendilerine hediye edilen parayı bir hayır işinde kullanmaya karar verirler. Bunun için de kendi imkanlarıyla internette araştırma yaparlar. Umut Yolu Derneği`ni bulan çift, derneği inceler ve irtibata geçer.

1250 euro Umut Yolu`na

Monika Maas, “Derneği internette gezinirken, Google` da gördük, inceledik. Özellikle hasta çocuklara yardım eden bir dernek olması ilgimizi çekti ve, yardım etmek istedik. Kızım derneği araştırdı ve dernekle irtibata geçti. Paramızın doğru yerde ve emin ellerde olduğunu görmek istedik. Dernekle temasa geçtikten ve çalışmalarını gördükten sonra elimizdeki 1250 euro parayı derneğe bağışlamak istedik” sözleriyle yardıma karar verme süreçlerini özetlerken, Umut Yolu Derneği`nin çalışmlarını çok beğendiklerini ve Alman toplumunda daha çok  kişinin dernekten haberdar olması için “Çevremizi de bu dernek konusunda bilinçlendirecegiz” dedi.

Bizim için örnek aile

Umut Yolu Derneği Başkanı  Aynur Çelikdöven de, Alman çiftin kendilerine yardım etmek için irtibata geçmek istediğinde hem şaşırdıklarını hem de sevindiklerini söyledi. Küçük bir dernek olduklarını üye aidatlarıyla işlerini yürütmenin mümkün olmadığını ifade eden Çelikdöven, hayırsever vatandaşların yardımlarına ihtiyaç olduğunu vurguladı. Tanıştıktan sonra kendilerine yardıma karar veren çifti dernek binalarına davet eden Umut Yolu Derneği yöneticileri, örnek çifte teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim ettiler.

Hülya Sancak/ Oberhausen

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu