Haberler

Ahlen`de Yasal Müşavirlik Bürosu açıldı

Ahlen’de sosyal danışman Müzeyyen Gutzeit yasal müşavirlik hizmeti veren bürosunu açtı.

Müzeyyen Gutzeit Türkiye doğumlu. Başarılı bir öğrenim sürecinden sonra meslek eğitimi yaparak kalifiye bir uzman olan Gutzeit, huzurevi, ruhsal ve zihinsel rahatsızlığı olan insanların yaşadığı yurtlar olmak üzere çeşitli kurumlarda çalıştı.

Eğitim sürecini sosyal pedagoji öğrenimi ile geliştiren Müzeyyen Gutzeit kendi işini kurarak sosyal alanlarda hizmet vermeye başladı. Bazı ruhsal ve zihinsel sorunu olanlaraı kısa süreli terapilerle yardımcı oldu. Ayrıca Kendi Kendine Yardım Merkez Bürosu`nda görev alarak birçok farklı ve başarılı projelere  imza attı.

Neden yasal müşavirlik?

Bu kadar deneyimden sonra Müzeyyen Gutzeit kendi Yasal Müşavirlik bürosunu açtı. Çalşma alanıyla ilgili olarak Gutzeit şunları söyledi: “Bir çok insan hem dil yetersizliğinden hem de sağlık koşullarından dolayı Almanyadaki yoğun bürokratik engellerle karşılaşmakta ve tek başına işin altından kalkamamakta. Yeni açtığım bu büroda yazışmalara zamanında yada hiç cevap veremeyen, Hukuki hakları konusunda bilgi sahibi olmayan, devlet dairelerindeki işlerinde yetersiz kalan  bu insanlara direkt hizmet vermek, onlara yardımcı olmak istiyorum.

Yasal müşavirlik nedir?

Yasal Müşavirliğin hukuksal temelleri, Alman Medeni Kanunu’nun 1896. Maddesinden başlayarak belirlenmiştir. Yasal müşavir yalnızca, kişinin, ruhsal hastalık ya da ruhsal, zihinsel ya da bedensel özürlülük nedeniyle kendi işlerini kendisinin görememesi durumunda tayin edilir. Yasal müşavirlikte mahkeme tarafından belli görev alanları tayin edilir ve müşavirlik süresi mahkemece belirlenir. Yasal müşavirlik geçici ya da sürekli temsilciliktir.

Yasal müşavirlerin görev alanları şöyle sıralanabilir

Sağlık ( İlgili kişinin sağlığını koruması için alınması gereken önlemlerde yardımcı olur)

Servet ( Bu alanda müşavir, gelir tespiti, sosyal yardım, emeklilik ve işsizlik parasının takibinde bulunur)

Hukuk ve resmi işler ( Müşavir resmi dairelere başvuru, yazışma ve telefon görüşmelerini kişinin yerine yapar)

Posta işleri ( İlgili kişi adına gelen postanın takibini yapar)

İletişim

Yardım ve bilgi almak isteyen herkes sosyal danışman ve müşavir Müzeyyen Gutzeit’e aşağıdaki iletişim adresinden ulaşabilir:

Yasal Müşavirlik Bürosu (Betreuungsbüro ) Gutzeit

Müzeyyen Gutzeit

Büro:  02382 7729090

Handy:  0176 -22733636

E-Posta : betreuungsstelle-m.gutzeit (a) web.de

Mehmet Tanlı/ Ahlen

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu