Haberler

Acılı bekleyiş

Ceset bulunamadı- Almanya'nın Duisburg kentinde 28 Mayıs salı günü Ren Nehri'ne düşerek kaybolan 13 yaşındaki Can Dip'in cesedine ulaşılamadı. Can'ın acılı babası Ali Dip her gün nehir kenarına giderek oğlunu bekliyor.

Ren Nehri'ne düşerek kaybolan Can Dip'in cesedi ancak dokuz gün sonra su alti arama ekipleriyle nehirde arandı. Kameralarla üç buçuk saatlik arama sonunda Can Dip'in izine rastlanmadığı belirtildi. Yetkililer tarafından bulunma şansının çok az olduğu açıklanan Can'ın bedeninin, nehirin akıntısına göre Wesel şehri nehir kıyısından, ya da Hollanda'dan çıkabileceği belirtildi.

Olay yerine gelen Can'ın okul arkadaşları, Can için çiçek ve yazılı notlar bıraktı.

Sören Link'ten taziye ziyareti

Duisburg Anakent Belediye Başkanı Sören Link, Duisburg Uyum Meclisi Başkanı Şevket Avcı ve bazı yetkililer, çarşamba günü Dip ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Belediye başkanı ve heyetinin ziyaretinden memnun olduğunu ifade eden baba Ali Dip, "Belediye başkanı oğlumun cesedinin bulunması için gerekli takibi yaptıracağı sözünü verdi, bu da acımızı biraz olsun hafifletti" dedi. Her gün olay yerine giderek nehrin oğlunu geri vermesini bekleyen Ali Dip, "Oğlumun cesedini bulup, toprağa vermeden bize uyku, rahat yok. Bulunana kadarda nehirden ayrılmayacağım" sözleriyle acısını ifade etti.

Peşini bırakmayız

Can'ın arkadaşı tarafından nehirire itildiği iddiları ile ilgili baba Ali Dip, "Olay yerinde olduğu iddia edilen genç, sonradan, polise oğlumu nehire ittiğini itiraf etti. Güya öldürmek için değil, şaka amaçlı ittiğini söylemiş. Ama biz avukatımız aracılığıyla olayın peşini bırakmaya niyetli değiliz. Oğlumun arkadaşı olsaydı haberimiz olurdu. Öyle herkes 16 yaşındaki bir insanı nehire itip, cezasız mı kalacak. Hukuki yoldan oğlumun hakkını aramaya kararlıyız" dedi.

Muhabirce- Duisburg

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu