Haberler

13.Tarka-Cup`a herkes davetli

Tarka-Cup 2001 yılından beri, uyum, diyalog ve futbolla eğlence sloganıyla her yıl Stuttgart'ta düzenleniyor. Etkinlik, 01- 02 Mart 2014 tarihleri arasında 13. kez Stuttgart Scharrena'da düzenlenecek.

Tarka-Cup kurucusu ve organizatörü Sami Tombul ve partneri Ay-Media'dan Yunus Akın, artık geleneksel hale gelen spor etkinligi Tarka-Cup için aylar öncesinden çalışmaya başladıklarını, her yıl daha da geliştirdiklerini, çok renkli ve zengin bir program hazırladıklarını belirtiyorlar.

Stuttgart Anakent Belediyesi Spor Dairesi Başkanı Dr. Susanne Eisenmann'ın himayesindeki turnuvaya ayrıca, Anakent Belediyesi Uyum Dairesi Müdürü Gari Pavkovic, T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu, Ticaret Odası, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve iş adamları da destek veriyor.

Kültürlerarası turnuva

Tarka-Cup, Stuttgart ve çevresinde yaşayan her milletten sporcunun ve sporseverin  katıldığı kültürlerarası bir etkinlik. Bu yıl 40 futbol takımı turnuvaya katılıyor.  

Ayrıca Türkiye ve Almanya'dan  spor, medya,politika, magazin ve iş dünyasından tanınmış simaların da davet edildiği etkinlikte konuklar, hem sportif ve kültürel faaliyetleri izlerken hem de Türk mutfağının lezzetlerini de tatma imkanı buluyor. Etkinlikte küçük davetliler için de oyun köşeleri hazırlanmış.

Sami Tombul, geçen yılki etkinliklerini 2500 kişinin izlediğini belirtirken katılımın bu yıl daha fazla olacağını belirtiyor ve "Gel, sen de bu güzel spor etkinliğinin bir parçası ol" diyerek herkesi,  01- 02 Mart 2014 tarihleri araasında Stuttgart Scharrena‘ da düzenlenecek spor etkinliğine davet ediyor.

Etkinlikle ilgilidaha geniş bilgi için tıklayın: Tarka-Cup

Muhabirce/ Stuttgart

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu