HaberlerKültür&Sanat

Cem Adrian Düsseldorf’ta melankoli rüzgârları estirdi

DÜSSELDORF– Aylar öncesinden biletlerini alan Cem Adrian hayranları, dün akşam Düsseldorf’un ünlü etkinlik salonu Capitol’ü doldurdu, Adrian’ın melankolik şarkılarıyla adeta kendilerinden geçti.
Türkiye’nin çok özel seslerinden Cem Adrian’ın Avrupa konserlerine ilgi hep yoğun olur. Capitol Düsseldorf konseri de yine dolu doluydu. Cem Adrian sahneye çıktığında ilk şarkısını söyledikten sonra hayranlarına, salonu doldurdukları için teşekkür etti. «Bizim şarkılarımız eğlenceli değildir ama bu konserimizin eğlenceli olmayacağı anlamına gelmiyor. Konserlerimiz seyircilerimiz sayesinde çok eğlenceli geçiyor» diyen Adrian dinleyenleriyle şarkı aralarında küçük sohbetler etti.

Kendisine piyanoda Sezgin Alkan ve çelloda Oğuzhan Çakır’ın eşlik ettiği Cem Adrian iki bölümden oluşan konserinde birbirinden romantik/melankolik şarkılarını, ezbere bilen hayranlarıyla birlikte söyledi.
«BU DA GELİR BU DA GEÇER AĞLAMA GAZZE»

Cem Adrian Düsseldorf’ta melankoli rüzgârları estirdi
Cem Adrian Düsseldorf’ta melankoli rüzgârları estirdi

Yaklaşık iki saat süren konserinin ilk bölümünde; Tek Başına, Ben seni çok sevdim, Öf, Fikrimin ince gülü, Uzun ince bir yoldayım gibi sevilen ve bilinen şarkılarının yanı sıra, İstanbuldan Düsseldorf’a yakınlarını ziyarete gelen ve kendi konserine gelen bir dinleyicisinin isteği üzerine, tüm zamanların en çok seslendirilen/yorumlanan parçası olarak Guinness World Records adını yazdıran jazz-blues türündeki «Summertime» parçasını muhteşem yorumuyla seslendirdi. Sahnede alkış yağmuruna tutulan sanatçı, «Bu parça tüm parçalardan daha faza alkış aldı arada bunu da söyleyelim» şeklinde espriyle karşıladı.
Kısa bir aradan sonra konserin ikinci bölümünde Cem Adrian, istek üzerine Ahmet Kaya’nın Kum gibi şarkısını yorumladı. Yine çok sevilen ve istek alan Sarı gelin isimli türküden sonra ise, «Bu da gelir bu da geçer ağlama» şarkısını, sağ elini kalbine götürerek şarkının nakarat kısmına «Gazze» ekleyerek söyledi, alkışlarla destek aldı. Sevilen sanatçı Mihriban, Neredesin sen, Ayrılık, Kül gibi parçalarıyla konserini tamamladı. Muhabirce/ Hülya Sancak- DÜSSELDORF

Diğerleri
Grafikartplus Ajans
Başa dön tuşu