HaberlerSpor

Başkan Çelik: Gençleri derneğe kazandırmak için büyük çaba harcıyoruz

DORTMUND Fenerbahçeliler Derneği’nde geçen hafta sonu yapılan olağan kongre ile dördüncü kez başkan seçilen İsmail Çelik, “Yeni dernek lokalimizle Fenerbahçe ailemizi büyütüyoruz. Özellikle çevremizdeki gençleri derneğe kazandırmak için, büyük bir çaba harcıyoruz” dedi.
YÖNETİM KURULUNUN BEŞİ KADIN ÜYE
Geçen hafta sonu gerçekleştirilen olağan kongrede göreve seçilen Dortmund Fenerbahçeliler Derneği‘nin yeni yönetim kurulu, görev dağılımını belirledi. 280 aktif üyesi, 86 Fenerbahçe Kulübü kongre üyesini bünyesinde bulunduran Dortmund Fenerbahçeliler Derneğinin yeni seçilen yönetimi şu isimlerden oluştu:
İsmail Çelik (Başkan), Sezgin Böler (2. Başkan), Nihat Toprak (Sayman),
Defne Çelik (Sayman), Anıl Çelik (sekreter)
Yönetim Kurulu Üyeleri: Güler Çelik, Dagmara Böler, Ülfet Aktürk, Aycan Toprak, Ali Bingöl, Muammer Aktürk, Selçuk Karakuş, Emre Gündüz
Denetleme Kurulu: Çağrı Çelik, Tolga Singör, Ergun Karabacak.
Disiplin Kurulu: Cihanser Çelik, Fatma Çelik, Tamer Avcı.

Dortmund Fenerbahçeliler Derneği Lokali
Dortmund Fenerbahçeliler Derneği Lokali

LOKALİN HER YANI SARI LACİVERT
Korona sonrası taşınılan 220 metrekare kullanım alanı olan Dortmund Fenerbahçeliler Derneği’nin yeni lokalinin tüm duvarları sarı laciverte boyanarak, hazırlandı. Fernerbahçe bayrak ve filamalarıyla donaltılan lokalin başköşesine de, Mustafa Kemal Atatürkün posterleri asıldı. Yönetim kurulu üyesi Ali Bingöl‘ün Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Balosunda açık artırmadan aldığı iki ayrı Atatürk posteri de, lokalin en güzel köşelerinde yerini aldı.
ÖNCEKİ BAŞKANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Başkan İsmail Çelik, kurucu başkan Veysi Özdiker devamında görev yapan Cemil Bingiden ve Coşkun Palaya derneğe hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi:
Eski dernek lokalimiz, yeterli değildi. Yeni yerimizi, korona döneminde olan vaktimizle hazırladık ve taşındık. Oldukça kullanımlı bir lokale sahibiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Daha çok hafta sonları, genelde maç günleri bir aradayız. İki ayrı maç izleme salonumuz bulunuyor, bir salonda aileler izliyor, diğerinde genç ve karma misafirlerimiz. Bazen 80, bazen de 120 kişiyi aşan bir toplulukla Fenerbahçe maçlarını, aile ortamında izliyoruz.

Dortmund Fenerbahçeliler Derneği Başkanı İsmail Çelik
Dortmund Fenerbahçeliler Derneği Başkanı İsmail Çelik

FENERBAHÇE AİLESİNİ BÜYÜTÜYORUZ
Lokalimizle Fenerbahçe ailemizi büyütüyoruz. Özellikle çevremizdeki gençleri derneğe kazandırmak için büyük bir çaba harcıyoruz. Gençler, özellikle lokalimizde maç günleri çıkan sıcak yemeklerden çok memnun. Bu konuda kadın kollarımızın emeği çok, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Lokalimizde maçların ardından, ortama göre müzik dinletisi ortamımız oluyor. Yöneticimiz Nihat Toprak bağlamasıyla, bazende Haydar Yakıtın müzikleriyle eğleniyoruz.
DERBİYE 150 ÜYE İLE KATILMAYI DÜŞÜNÜYORUZ
Dernek lokalinde üyeler için farklı turnuvalarda düzenlediklerini ifade eden başkan Çelik, “Fenerbahçe derneğimiz sayesinde altı, yedi ayrı ülkeyi ziyaret etme şansımız oldu. Üyelerimiz sadece futbolu takip etmiyor, basket ve voleybol maçlarına düşkün olan çok sayıda üyemiz var. 24 Aralık 2023 tarihinde Galatasaray ile oynanacak derbiye 150 üyemizle İstanbul’a gitmeyi planlıyoruz” dedi.

Başkan Çelik, Dortmund ve çevresinde bir çok STK etkinliklerine de destek verdiklerini belirterek, «Geçmiş yıllarda Dortmund Türk Eğitim Merkezi‘nde düzenlenen 23 Nisan etkinliklerine katılarak, destek verdik. Etkinlikler için resmi makamlardan davet almayı arzu ediyoruz, henüz böyle bir davet alamadık» dedi. Muhabirce/T.Elcivan- DORTMUND

İlgili yazılar

Başa dön tuşu