HaberlerSağlık

Göç ve Sağlık konulu resim yarışmasında dereceye girenler belli oldu

Nöroloji Uzmanı Dr. İlker Kavuk’un sponsorluğunda Zukunft Bildungswerk tarafından şubat ayında “Göç ve Sağlık” konulu resim yarışması düzenlendi.

Dr. İlker Kavuk’un sponsorluğunda düzenlenen yarışmaya ortaokullar seviyesinde katılan ve dereceye giren öğrencilere katılım belgeleriyle birlikte ödülleri Zukunft Bildungswerk’in kurucusu Turgay Tahtabaş tarafından verildi. Zukunft Bildungswerk’in Altenessen şubesinin bahçesinde yapılan ödül törenine yarışmanın jüri üyeleri ressam Elif Yılışın, öğretmen ve ressam Deniz Gülderen, Türkçe öğretmeni Ünsal Gür, öğrenciler ve veliler katıldı.

BİRİNCİ RESİM SAĞLIK DERGİSİ KAPAĞINDA YER ALACAK

Göç ve Sağlık konulu resim yarışmasında dereceye girenler belli oldu
Göç ve Sağlık konulu resim yarışmasında dereceye girenler belli oldu

Turgay Tahtabaş açılış konuşmasında Zukunft Bildungswerk ve çalışmalarıyla ilgili bilgi verdikten sonra, yarışmada birinci seçilen resmin çok yakın zamanda bir sağlık dergisinin kapağında yer alacağını söyledi.
Dereceye giren isimler: Aylin Beyazıt (birincilik ödülü), Melisa Tunçtürk (ikincilik ödülü) Sena Güven (üçüncülük ödülü) Mansiyon ödülleri: Mecid Yaren, Ecrin Yaren ve Esila Tunçtürk. Aylin Beyazıt (birincilik ödülü), Melisa Tunçtürk (ikincilik ödülü) Sena Güven (üçüncülük ödülü) Mansiyon ödülleri: Mecid Yaren, Ecrin Yaren ve Esila Tunçtürk.
Ressam Elif Yılışın “Birbirinden güzel ve anlamlı eserleri incelerken keyif aldık. Resmin konusuyla alakalı öğrencilerin vermek istedikleri mesaja göre derecelendirme yaptık. Diğer bir yönüyle de bizim için hepsi birinciydi. Tüm öğrencilerimizi kutluyorum. İhtiyaç duymaları halinde bu genç sanatçı adaylarına severek yardımcı olmak isteriz” sözleriyle jüri üylerinin görüşlerini ifade etti. Muhabirce/Ünsal GÜR

Diğerleri
Grafikartplus Ajans
Başa dön tuşu