Haberler

Yurtdışı Türklerde görev değişikliği

2010 yılında kurulan ve başkanlığına Kemal Yurtnaç`ın getirildiği Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşar Yardımcısı  Doç. Dr. Kudret Bülbül atandı. Kemal Yurtnaç başbakanlık müşavirliğine alındı. Yurtnaç görevi 24 şubatta Bülbül`e teslim etti.

Yurtnaç`tan veda konuşması

Kemal Yurtnaç yaptığı konuşmada ” Bizler kamu tarafında, halkımıza ve ülkemize hizmet etmek üzere yola çıkmış kişileriz. Görevimiz esnasında çeşitli duraklara uğrar, yeni yolcularla tanışır, kaynaşır ve sonra yolumuza devam ederiz. Kamu görevinin kısa tarifi budur.

Ben 2010 yılında öyle güzel bir duraktan yola çıktım ki, bu görev bana bilmediğim şeylerin farkına varmamı sağladı. Dünyayı ve dünyanın dört bir yanındaki insanımızı, tarihi ve kültürel zenginliğimizi tanıma ve analiz etme fırsatını elde ettim. Ülkem için yeni bir kurum oluşturarak, yıllarca yalnız kalmış insanımıza, soydaş akraba topluluklarımıza hizmet etme şansını yakaladım. Şimdi de bir başka arkadaşım bu şansı elde edecek.

Makamlar hizmete vesile olarak kullanılırsa anlamlı olurlar. Ancak ünvanların süreklilikleri yoktur, gerçek olan bu dur. O nedenle kamu hayatımda, makamla şereflenmemeyi, sorunlarla samimi bir şekilde dertlenerek, üretmeyi düstur kabul ettim.” diyerek kendisine görev süresi boyunca destek olanlara teşekkür etti, yeni başkana başarılar diledi.

YTB ihtiyaç duyulan bir kurum

YTB kurucu Başkanı Kemal Yurtnaç’tan görevi devralan Doç. Dr. Kudret Bülbül konuşmasında “Bu anlamlı günde bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Türkiye’de hepimiz birer başarı hikayesiyiz. Emek verdiğiniz sürece en alt düzeyden en üst noktalara kadar gelebiliyor olmanız  Türkiye’de alınabilecek en büyük hazlardan biridir. Entelektüel sermaye işbirliğini sadece kamu üzerinden değil, sivil toplum örgütleri ve üniversiteler üzerinden ve diğer kamu kurumlarıyla birlikte gerçekleştireceğiz.

Yurtdışı Türkler Başkanlığı, Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu kurumlardan birisidir. Hep birlikte daha da çok çalışacağız. Yeni bir kurum kurmak gerçekten çok zordur. Ben de böyle bir kurumdan geliyorum. Bu çerçevede Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nı bugünlere getiren Sayın Bakanıma ve Kemal Bey’e ve bütün YTB çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Başarılı faaliyetler hızlandırılarak devam ettirilecektir” dedi.

Muhabirce/Ankara

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu