Haberler

Yunus Emre Camisi`nin minaresi yükseliyor

Almanya`nın Krefeld kentindeki Yunus Emre Camisi minaresinin yapım aşaması tamamlanmak üzere.

T.C Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ilıkkan, “İslam aleminin birlik ve beraberliğe ihtiyaçları olduğu bu dönemde, gençlerimize önem vermemiz gerekiyor, tam manası ile Müslüman bir nesil yetiştirmemizin elzem olduğu bu topraklarda,  Krefeld Yunus Emre Camisi yönetimi ve cemaati, diğer camilere örnek olarak çalışan bir derneğimiz. Bu çalışmaları yaparken de Alman dostlarımızla uyumlu ve dostane ilişkilerin ne denli önemli olduğu, bu minarenin müsaadesinin ve yapım aşamasında ki kolaylıklarla ortaya çıkıyor. Bu nedenle Yunus Emre Camisi teşkilatına ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

25 metre minare

Minarenin kaba inşaatının bittiğini söyleyen cami derneği başkanı Kenan Kiraz, minarenin 25 metre yükseklikte olduğunu belirtip, aynı zamanda da klasik ve modern mimariyi birleştirip, Krefeld şehrinin yapısına uygun bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. Kiraz, “Bu projeyi gerçekleştirirken, Krefeld`e de bir şeyler katmak istedik. Bulunduğumuz semtin adı `çelikköy` bu nedenle minarenin dış kaplamasını çelikten yaptırdık. Çok güzel ışıklandırma sistemi ile de çok güzel bir görsellik katacağız” dedi.

Bağışlara devam

Kiraz cami projesine maddi-manevi desteklerini esirgemeyen, Türk ve Alman siyasilere, bürokratlara, STK`lara ve cemaatimize çok teşekkür ediyoruz” dedi ve kaba inşaatı biten caminin tamamlanabilmesi için maddi desteğin kesilmemesi gerektiğini belirterek, vatandaşları ellerinden geldiğınce bağış yapmaya çağırdı.  

Murat Pehlivan/ Krefeld

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu