Haberler

Yeni ağa Durmuş Yıldırım

ATİB (Avrupa Türk islam Birliği)`nin geleneksel yayla şenliği, birliğe bağlı olarak faliyet gösteren  Mülheim Türk Merkezi`nde yapıldı.  Geleneksel yayla şenliğine  ATİB ikinci başkanı Harun Kılıc, ATİB kadın kolları başkanı Hacer Diker, yürütme kurulu üyesi Durmuş Yıldırım, Atibe bağlı faliyet gösteren çevre dernek yöneticieri ve üyeleri hazır bulundu. 

Yayla şenliğini bir selamlama konuşması ile açan Cuma Kürklü “Şenliğimiz hayırlı uğurlu olsun. Bu gibi şenliklerimizin amacı birlik ve beraberliğimizin pekiştirmesi ve hasret  gidermemiz açısından önemli. Bunun için bu gibi şeniklerimize daha fazla katılımın olması elzemdir”derken ATİB ikinci başkanı Haun Kılıç ise “Bu gibi şenliklerimiz teşkilatımızın faliyetleri ve birlik beraberliğin sağlanması için çok önemli” ve vatandaşlara oy kullanmaları gerektiğini de hatırlattı.

Spor etkinlikleri şenliği renklendirdiYeni ağa Durmuş Yıldırım oldu

Yayla şenliğinde şimdiye kadar ağalık vazifesini sürdüren renkli sima Harun Güler üyeleri selamlayarak teşkilatın faliyetlerine sahip çıkılmasını istedi.  Yapılan teklif sonunda yeni ağa ise iş adamı Durmuş Yıldırım oldu. Yeni ağa Durmuş Yıldırım “Gösterilen teveccühe teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar bu görevi yürüten Harun Güler arkadaşıma gösterdiği sadakat için teşekkür ediyorum. Yaptığı faliyetler ve görevlerden dolayı kutluyor ve onun hizmetlerinden feyz alarak hizetlerimi sürdüreceğim”dedi.

Şenliğin eğlence bölümünde ise Nevşehirli Ozanlar Erol Şahiner ve Sadık Gül yaptıkları atışmalar ve ağaya yaptığı metiyelerle takdir aldı. Anadolu’nun anonim türkülerini de seslendiren ozanlar şenliğe renk  kattı. Şenlikde eski ağa Harun Güler’in verdiği geleneksel bulgur pilav ve kavurma et ve ayrandan oluşuan ziyafet damaklari tatlandırdı. Yayla şenliğine katılan misafirler aralarında yaptıkları spor faliyetleri ile şenliğe renk kattı. Şenliğin sunumunu Mümin Uluç yaptı.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu