HaberlerToplum

Yaşam mücadelesini yedi gün sonra kaybetti

Acı haber cuma sabahı geldi

DORTMUND- Almanya’nın Dortmund kentinde yaşayan ve 3 Mart 2023 tarihinde yaptığı trafik kazasının ardından yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Doğan Atasoy(22) hayatını kaybetti.

Doğan Atasoy’un babası Cuma Atasoy, kaza sonrası helikopterle Gelsenkirchen’de bulunan bir hastaneye nakledilen oğlu Doğan Atasoy’un söz konusu hastane tarafından fişinin çekileceğini iddia etmiş, Türkiye’den ve kamuoyundan yardım talebinde bulunmuştu.

YEDİ GÜN YAŞAM MÜCADELESİ VERDİ

Doğan Atasoy yaşam mücadelesini yedi gün sonra kaybetti
Doğan Atasoy yaşam mücadelesini yedi gün sonra kaybetti

A 42 oto yolunun Herne şehri yakınlarında kontrolden çıkarak bariyerlere çarpan otomobilin sürücüsü Doğan Atasoy (22), kafatasına aldığı darbe nedeniyle hastanede yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veriyordu.
Beyin ölümü gerçekleşen ve organ yetmezliği nedeniyle cuma sabahı saat 06:55’te hayatını kaybeden Doğan Atasoy’un acı haberini hastane yetkilileri, dün sabah hastaneye çağırdıkları Atasoy Ailesine bildirdi.

Baba Cuma Atasoy acılı günlerinde kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.
Baba Cuma Atasoy acılı günlerinde kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

DEVLETİMİZ SAĞ OLSUN

Muhabirce’ye konuşan acılı baba Cuma Atasoy, “Büyük bir acı yaşadığımız şu günlerde, sağ olsun devlet görevlilerimiz başından beri yanımızda oldu. Bir telefonla bildirdiğimiz oğlumun Türkiye’ye nakli için ambulans uçak hazırlandı, ama beyin ölümü gerçekleştiği için bulunduğu hastaneden nakil izni çıkmadı. Hem T.C. Essen Başkonsolosluğu ve Münster Başkonsolosluğu yanımızda oldu, sürekli irtibatta kalarak bize destek oldular hem de SPD Milletvekili Volkan Baran sağ olsun, bize destek oldu. İki oğlum vardı, artık bir oğlum kaldı. Acılı günlerimizde bize destek olan devlet temsilcilerimize, akrabalarımıza, komşularımıza ve bölgede bulunan vatandaşlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Doğan Atasoy hastanede verdiği yaşam mücadelesini 7 gün sonra kaybetti
Doğan Atasoy hastanede verdiği yaşam mücadelesini 7 gün sonra kaybetti

CENAZE NAMAZI HAFTA BAŞINA KALDI

Cenaze işlemleri tamamlanamadığı için cenaze namazının hafta başına kaldığını belirten baba Cuma Atasoy, cenaze namazı ile ilgili Dortmund DİTİB Osman Gazi Camisi tarafından bilgi paylaşımının yapılacağını söyledi. Muhabirce/ DORTMUND

İlgili yazılar

Başa dön tuşu