Haberler

Wanheimerort Ayasofya Camisi’nde dualarla okula başladılar

DİTİB Türk İslam Cemiyeti Duisburg Wanheimerort  Ayasofya Camisi’nde geleneksel  okula başlama töreni bu yıl da okula başlayan 21 çocuğun ve velilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Ayasofya Camisi din görevlisi Mustafa Uygun, Türkçe öğretmeni Rahmi Koca ve Ayasofya Camisi yönetim kurulunun hazır bulunduğu okula başlama töreninde dualar okundu ve eğitim ve öğrenimin önemine dikkat çekildi.

"Cemiyetimiz okullarla diyalog içinde"

Din görevlisi Mustaf Uygun açılış konuşmasında "Çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitim alması ve başarılı olması, kendileri ve toplumumuz için kaçınılmazdır. Eğitim ve eğitimde başarı dinimizin gereğidir. Çocuklarımızı dini ve milli bilinçle yetiştireceğiz. Onlara şefkat ve anlayışla yaklaşacağız. Cemiyet olarak her türlü eğitim faaliyetinde her zaman öncü olacağız ve çevremizde bulunan okullarla daima diyalog, işbirliği içinde olacağız" dedi. 

İlk ders Rahmi Koca'dan

Dernek yönetimi adına açıklamada bulunan Durmuş Biligen ise "Hedefimiz eğitimli, imanlı, bilinçli bir gençliktir. Vizyonu ve misyonu olan bir gençliktir. 2013, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için bütün derneklerimiz eğitim seferberliği yapmak durumunda. Her fert kendi çocuğuna en iyi eğitimi vermek durumunda’ dedi.  Tören çocuklara dernek yönetimi tarafından verilen hediyelerle ve öğretmen Rahmi Koca'nın çocuklarla gerçekleştirdiği ilk dersle son buldu.

Muhabirce/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu