Haberler

Umut Yolu`ndan hasta çocuklara bayram eğlencesi

Almanya'da kanserli çocuklara ve ailelerine yardım amaçlı çalışmalarıyla tanınan Umut Yolu Derneği, Essen'deki Üniversite Kliniği'nde tedavi gören çocuklar için cumartesi günü bir bayram eğlencesi düzenledi.

Etkinlik, Essen Üniversitesi Kliniği'nde kanser hastası çocukların tedavi gördüğü servis binasında gerçekleştirildi. Eğlenceli programa hastanede tedavi gören, Türk Alman tüm çocuklar ve aileleri katıldı.

Hastanede yatan çocuklara moral oldular

Çocuklar programda kendileri için hazırlanan oyunlar, tiyatro ve palyaço ile eğlenirken, aileleri de içınde bulundukları ortamın biaz olsun renklenmesiyle mutlu oldular.

Tedavileri yoğun olarak devam eden bazı çocuklar da ilaç aldığı makineye bağlı olarak programı  izledi. Umut Yolu Derneği yöneticileri tarafından hastaneye getirilen oyuncaklar, hediyeler çocuklara dağıtılırken çocukların sevinci görülmeye değerdi.

Umut Yolu'na teşekkür

Hastanede kanser tedavisi gören ve hastalığını yenen Furkan Akdilek'in annesi Sebahat Akdilek, Umut Yolu Derneği'nin kendilerine verdiği destekle ilgili olarak "Allah onlardan razı olsun. Hastalığı ilerlediği dönemlerde oğlum, Umut Yolu Derneği yöneticileri hastaneye geldiklerinde kendisi onlarla konuşup derdini anlatmaya başladı.Hastaneye gelip gerek çocukların gerekse, bizlerin dertlerini dinleyip yardımcı oluyorlar. Çocukları çok sevindiyorlar, Oberhausen'de bahçe şenlikleri,bayramlarda ve yılbaşı özel eğlence programlarıyla çocukları mutlu ediyorlar, Allah onlardan bin kere razı olsun" diyerek Umut Yolu Derneği yöneticilerine teşekkür etti.

Hastanede tedavi olan çocuklara moral oldu

Umut Yolu Derneği Başkanı Aynur Çelikdöven de “Hastanede süren tedavileri nedeniyle dışarı çıkamayan çocuklar ve ailelerine yönelik bir program hazırladık. Bizler bayramı doyasıya yaşadık. Ancak hasta çocukları da unutmamak gerekiyor. Bugün onların yüzünün gülmesine vesile olabildiğimiz için biz de mutlu olduk“ dedi.

Muhabirce/ Essen

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu