Haberler

Türkçe yaz okulu başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenen  2014 Türkçe Yaz Okulu, dünyanın farklı yerlerinden gelen  öğrencilerin katılımıyla başladı.

Program 6 hafta boyunca devam edecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Türkler Başkanlığı ile Yunus Emre Enstitüsü işbirliği ile beşincisi düzenlenen  “2014 Türkçe Yaz Okulu” kapsamında Türkiye’nin 13 farklı ilinde 6 hafta boyunca devam edecek  programda öğrenciler Aydın, Bursa, Samsun, Trabzon, Bolu, Edirne, Kayseri, Eskişehir, Gaziantep, Konya, Sakarya, Nevşehir ve Pamukkale’ye dağılacak ve bulundukları şehirlerde Türkçe eğitim alacak.

Türkçe konuşacaklar

İletişim dili olarak Türkçenin kullanılacağı programda öğrenciler,  hem bulundukları şehirlerin öne çıkan tarihi ve turistik yapılarını gezme, hem de yörenin kültürünü tanıma imkanı bulacak. Öğrencilerin gittikleri  illerde düğün festival, el sanatları yapımı gibi etkinliklere katılarak, Türk kültürünü yerinde yaşayarak öğrenme fırsatı da bulacak.

Son bölümde İstanbul turu

Programın son bölümünde ise İstanbul’da bir araya gelecek olan öğrenciler, Topkapı Sarayı’ndan Ayasofya’ya, Sultanahmet Camisi’nden Dolmabahçe’ye kadar birçok önemli mekanı ziyaret edecek.

Muhabirce.de

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu