Haberler

Shotalı Trabzonspor`dan izlenimler

Ersun Yanal`ın ardından göreve gelen Shota Arveladze`nin, Trabzonspor`a hareketlilik ve heyecan kazandırdığını söylemek mümkün.

Trabzonspor`da göreve Hollanda kampı ile aynı anda başlayan Shota Arveladze`yi, kampın ikinci gününde yapılan antrenmanda izleme fırsatı buldum. Saatler önce kamp otelinin etrafında toplanan çok sayıdaki Trabzonspor taraftarının dilinde, varsa yoksa Shota`nın olduğuna şahit oldum.

Taraftarla selfi çekti

Hollanda ve Almanya`dan gelerek öğleden sonra yapılan  antrenmanı izleyen bine yakın taraftar, „Shota Arveladze`yi yanlarına çağırarak üçlük çektirdi ve „Shota, bizi şampiyon yap“ diye seslendi. Shota ile taraftar arasında yaşanan bu sıcak yakınlaşmanın tek sebebi, Shota`nın yıllar önce bordo mavili formayı giymiş olması değil elbette.

Kendisinden önce görev yapan Ersun Yanal`dan daha çok yüzü gülen, her fırsatta espri yapabilen Shota`nın, her haliyle taraftara daha sempatik geldiğini söyleyebiliriz. Bunun yanında Shota Arveladze`nin, Kasımpaşa`daki başarılı deneyimi de, şampiyonluk için bordo mavili taraftarları umutlandırıyor.

Antrenmanın sonunda kendisine tezarühatlarda bulunan bazı taraftarların yanına giden Shota, taraftarları kırmayıp birde selfi çektirdi. Kısaca neresinden bakarsak bakalım, taraftarların bu coşkusu ve desteği de, çiçeği burnunda teknik adam Shota için, moral kaynağı oldu diyebiliriz.

Saha içinde Shota ve krampon sesleri yükseliyor

Gelelim oyuncular üzerindeki etkisine. Antrenman sırasında Shota, oyuncularına sürekli yüksek sesle uyarılarda bulunuyor. Yani saha içinde, tam anlamıyla Shota rüzgarı esiyor. Adeta sahanın her bir yanında, Shota`nın varlığı hissediliyor. Her oyuncusuna ismiyle seslenen Shota, kısa sürede takımını tanımasıyla da takdir topladı.

Antrenmanda sürekli konuşan ve oyuncularına birbirinizle konuşun diyen Shota, takımada şimdiden epeyce bir hareketlik getirdi. Antrenmanın son bölümünde yapılan maçta oyuncuların hırsı ve mücadele azmi de, bu hareketliliğin en büyük göstergesi gibiydi. Antrenmanda Shota sesi, birde oyunculardan çıkan krampon sesleri, adeta birbirine karışıyor. Bakalım Trabzonpor`da esen bu Shota Arveladze rüzgarı, lige ve Trabzon şehrine nasıl yansıyacak…

Ahmet Elcivan/  Hollanda

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu