Haberler

Sezen Aksu`dan Almanya`da Türklük vurgusu

Türklüğüme sahip çıkıyorum

"Çok mutlu oluyorum gerçekten bana iyi geliyorsunuz, hayatımın en zor anlarında sizinle göz göze şarkı söyleyerek altından kalktım, her gün şükrediyorum, size de sonsuz bir şükran borçluyum" diyor Sezen Aksu, salondan alkışlar kopuyor.

Sezen Aksu, Club Halikarnas'ın organize ettiği "Best Of Konzert 2013" kapsamında Düsseldorf Mitsubishi Halle'de sevenleriyle buluştu. Tıklım tıklım dolu salonda, 3 saate yakın sahnede kalan Aksu, sevilen şarkılarıyla sevenlerinin gönlünü fethetti.

"Öncelikle insanım. Burası önemli ve dünyanın bir bölgesine (Ege'ye) düşmüşüm, Türk olmuşum, onu da çok seviyorum, ona da sahip çıkıyorum. Bana bu kısmet olmuş. Ama başkasına da ne kısmet olduysa saygıyla eğiliyorum" derken salonda büyük bir alkış koptu.

Şarkı arası sohbet

Fahir Atakoğlu ve orkestrasının eşlik ettiği sanatçı, şarkı aralarında seyircilerle muhabbet etti. Hayranlarına bol bol teşekkür eden Sezen Aksu, hayatı fazla ciddiye almamalarını öğütledi. Siyasetle ilgili konuşmayan ancak, sohbet aralarında gündeme göndermeler yapan Aksu, kendisinin hayata Türk olarak geldiğini, bundan memnun olduğunu ve buna sahip çıktığını ifade derken, insanları şucu bucu diye sınıflandırmamak gerek diyerek gündemle ilgili düşüncelerini dile getirdi.

İki bölümden oluşan konserini tamamlayan Aksu, hayranlarının ısrarlı alkışları ile tekrar sahneye geldi ve İstanbul adlı şarkısını izleyenlerle birlikte söyledi.

Hülya Sancak/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu