Haberler

Senin şehrin…

Türk Akademisyenler Birliği- NiTAB,  Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde 25 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan uyum meclisleri seçimleri dolayısıyla, gençleri ve ilgi duyanları uyum meclislerinin yapısı çalışmaları ile ilgili bilgilendirmek için Düsseldorf'ta bir toplantı düzenledi.

DEIn Köln üyelerinin de katıldığı "Bizim Şehrimiz – Bizim Geleceğimiz" başlığıyla düzenlenen toplantıya Köln, Düsseldorf, Essen, Bochum, Oberhausen, Duisburg, Grevenbrocih şehirlerinden akademisyenler katıldı. Uyum meclislerinde aktif görev alanların da katıldığı toplantıda konuya ilgi yoğundu. Katılımcılar, uyum meclisinde çalışanlara, yapılan işler, ilişkiler, çalışma koşulları ile ilgili birbiri ardına sorular sordular.

Çekingen olmayın, katılımcı olun

NiTAB Başkanı Davut Karapınar gençlerin, akademisyenlerin siyasete, sosyal çalışmalara katılımda çekingen davrandıklarına işaret ederek, onların siyasete ısınmalarını, yaşadıkları toplumdaki sorunlarla ilgili duyarlı ve katılımcı olmalarını istediklerini belirtti. Uyum meclislerinin siyaset yolunda ilk adım olduğunu belirten Karapınar "Arkadaşlarımızı buradaki sorunlara duyarlı olmaya çağırıyoruz. Cemiyet hayatından uzak durmamalarını istiyoruz. Karar mekanizmalarında söz sahibi olmak için bu gibi yerlerde gençlerin, akademisyenlerin olmasını istiyoruz. Yaşadıkları yerlerde meclislere girerek etken olmalarinı hedefliyoruz. Bunun için herkesin yaşadığı şehirde olan bitene duyarlı olmasını ve Türk toplumunu olması gerektiği gibi temsil etmesini istiyoruz" diyerek gençlerin akademisyenlerin gelecek uyum meclisleri seçimlerine katılmaları çağrısında bulundu.  

Hülya Sancak/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu