Haberler

Sanal Borsa ile 1000 euro kazandılar

Sparkasse Moers`ün düzenlediği “Sanal Borsa” oyununda ödül iki Türk öğrencisine geldi. Moers şehrinde bulunan Hermann – Runge – Gesamtschule öğrencileri Hakan Zayın ve Abdullah Sağlam Sanal Borsa oyununda elde ettikleri başarıyla 1000 euroluk para ödülüne sahip oldular.

Fenerbahçe – Borsa ismini verdikleri takımla oyuna katılan gençler başlangıçta kendilerine verilen 50 bin euro sanal parayı yaklaşık 10 hafta içinde 56.458 euroya çıkarttılar. Toplam 63 oyuncu- takımlarıyla, Sparkasse Niederrhein`ın şubeleri tarafından gerçekleştirilen borsa oyununa katıldı.

Birlikte tatil yapacaklar

Bu başarıları için 500 euro ödül kazanan gençler Sparkasse ödül töreninde bir sürprizle karşılaştılar. O gün Kuzey Ren Vesfalya eyaleti genelinde gerçekleştirilen oyunda 18. sırayı elde ettikleri bildirilerek kendilerine, Rheinischen Sparkassen- und Giroverband tarafından ayrıca bir 500 euro daha para ödülü verildi. Kazandıkları 1000 euroluk para ödülünü Sparkasse am Niederrhein`da görevli Monika Pogacic ve Simon Redicten alan gençler beraber tatil yapacaklarını bildirdiler.

Mustafa Güleç/ Moers

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu