Haberler

Mesleğiniz güzelleştirmek olsun

Essen merkezli La Vie Kozmetik Okulu, meslek edinmek isteyen kadınlara kozmetik alanında geniş imkanlar sunuyor.

Deniz Avcı ve ortağı Sevgi Gelin, La Vie Kozmetik Okulu'nu 4 yıl önce Essen'de açmış. Geçen 4 yıl içinde yüzlerce kadını kozmetik alanında meslek sahibi yapan Deniz Avcı ve Sevgi Gelin, ikinci şubelerini de Düsseldorf'ta açtılar. Amaçlarının özellikle meslek edinme güçlüğü çeken, dil sorunu olan Türk kadınlarına meslek edindirmek olduğunu belirten Deniz Avcı, "Okulumuzun estetik bölümünde her türlü bakım ve estetik hizmeti sunarken, aynı zamanda da kozmetiği meslek olarak seçmek isteyen kadınlara meslek eğitimi veriyoruz" diyor.

Eğitim sonunda 5 sertifika 1 diploma

La Vie devlet destekli bir meslek okulu. 6 aylık ve 3 aylık programlarda Almanca ve Türkçe olarak eğitim veriliyor. 6 aylık kurslar haftanın beş günü ve 7 saat. Ayrıca Almanya dışından çevre ülkelerden programa ilgi duyan kadınlar için de hafta sonu hızlandırılmış kurs programları var. Yılbaşından itibaren de çalışan kadınlar için akşam kursları düzenlenecek.

Öğrenciler La Vie Kozmetik Okulu'nda dermatolojiden anatomiye kadar oldukça kapsamlı bir eğitim görüyorlar. Kurs süresi boyunca lazerli epilasyon, cilt, el ayak bakımı kalıcı makyaj, yöneticilik eğitimi gibi kozmetik için gerekli pek çok alanda eğitim görüyorlar ve kurs sonunda uluslararası geçerliliği olan 1 diploma ve 5 sertifika sahibi oluyorlar.

Devlet destekli

Deniz Avcı "Her ulustan öğrencimizi var. Eğitim dilimiz hem Almanca hem Türkçe. Özellikle dil sorunu olan kadınlarımız, meslek eğitimi yapmakta güçlükle karşılaşan kadınlarımız, çekinmesinler bize başvursunlar. Kurslarımız iş ajansı tarafından da destekleniyor, eğitim çeki alıp kurs yapabilirler. Mezunlarımızın eğitim sonrasında iş bulabilmeleri veya kendi işyerlerini açabilmeleri için de destek oluyoruz" diyerek kadınların meslek edinme konusunda çekimser olmamalarını özellike vurguluyor.

2014 projeleri

2014 yılında Berlin ve Hamburg'ta yeni şubeler açmayı planladıklarını anlatan Deniz Avcı, elimizden geldiğince daha çok kadınımıza meslek eğitimi vermeye, işyeri açmalarına yardımcı olmaya devam edeceğiz diyor.  Ayrıca yeni yılda kuaför okulu açacaklarının da müjdesini veriyor Deniz Hanım. 

İşe yerleştiriliyor

Mezunlarını takip ettiklerini, işyeri bulmalarına yardımcı olduklarını anlatan Deniz Avcı, yüzde 72'ye varan işe yerleştirme, iş yeri kurdurma başarısından söz ediyor. Türkler kadar yabancıların da okula ilgi gösterdiklerini anlatan Deniz Avcı, mezunlardan Türkiye'ye dönüp işyeri açanlar da olduğunu ifade ediyor

Estetik bölümünde uzman kadro

Eğitim verirken aynı zamanda estetik bölümümüzde tamamen uzmanlarımız tarafından, leke tedavisi, zayıflama programları, kırışıklık tedavisi gibi pek çok bakım programı da uygulanıyor. Avcı "Erkeklerin de bakıma ihtiyacı var onlara da uyguladığımız bakım programlarımız var, hiç çekinmeden bize gelebilirler" diyor.

Hülya Sancak/ Düsseldorf

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu