Haberler

Mahmut Özdemir rekor kırdı

Heyacanla beklenen Almanya genel seçimlerinde süprizler yaşandı. FDP ilk olarak meclis dışında kalırken iktidar partisini de yeni arayışlara itti.

Bu seçimlerde diğer bir ilk de,  26 yaşındaki Türk kökenli Mahmut Özdemir'in  SPD'den en genç milletvekili seçilerek meclisi girmeyi başarması oldu.  Mahmut Özdemir, seçim bölgesi  olan Kuzey Ren Vestfalya Duisburg şehri  2.Bölge'den, oyların % 45'ini  alarak rekor bir yüzde ile federal meclise girdi.

Özdemir’in seçim bölgesinde yaşayan çok sayıdaki göçmenin de Türk kökenli milletvekili adayını desteklediği görüldü. Mahmut Özdemir yaptığı seçim sonucu değerlendirmesinde  "Bayagı iyi örgütlenip iyi çalıştık. Türk kökenli seçmenlerin oyları için teşekkür ediyorum.  Bana güvenenleri mahcup etmemeye çalışacağım. Siyaset ve sosyal alandaki çalışmalarımdan seçmenlerimin menmun kalacağını umuyorum. Türk kökenli seçmenlerin kendilerinden birisini tercih ederek meclise göndermeleri de beni ayrıca sevindirdi. Yapacağımız çalışmalarla seçmenlerimin güvenine layık olmaya çalışacağım" dedi.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu