Haberler

Köprübaşılılar 14 Mart`ta bir araya geliyor

Neuss merkezli, Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Kültür, Sosyal ve Dayanışma Derneği`nin 14 Mart 2015 Cumartesi günü “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma” adı altında 4.sünü düzenleyeceği geceye katılacak sanatçılar belli oldu.
Bu yılki gecenin dolu dolu geçeceğini belirten Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç “14 Mart günü Karadeniz rüzgarının eseceği Schwelm`de gece için 2000 kişilik şık ve modern donanımlı Schwelm Eventhalle tutuldu. Karadeniz`in güçlü ve sevilen sanatçılarıyla görüşmeler yapıldı. Yönetim Kurulu ve Kadın Kolları üyelerimizle yaptığımız çalışma neticesinde gecemize, Karadeniz müziğinin sevilen yorumcusu Zeynep Başkan, kendine eşlik edecek kemençe üstadı İsmail Başkan ve orkestrasının yanında, genç ve güçlü sesleriyle Köprübaşılı hemşehrimiz Mikdat Akbulut, Nihat Kumaş, Anıl Yılmaz ile ünlü televizyon sunucusu Murat Kurt sahne alacak. Ayrıca Dortmund Trabzonlular Derneği Horon Ekibi de gecemize renk katacak” dedi.
Başkan Anaç, gecenin asıl amacının hemşehrileri aynı ortak değerle, ortak kültürle bir araya getirmek, bunun yanında birlik, beraberlik ve dayanışlayı sağlamak olduğunu ifade ederek, da Almanya ve Türkiye’den siyaset, eğitim, iş, spor dünyasından bir çok özel davetlinin de geceye katılacağını söyledi. “Geçen yılki şenlikten daha kalabalık bir kitle hedefliyoruz. Gece için afiş, broşür ve davetiyelerin dağıtmına başladık. Dev sanatçı kadrosu ile Schwelm’de renkli bir buluşma olacak, hasret giderileceği bir akşam olacak” diyerek herkesi geceye davet etti. 

Muhabirce/ Neuss

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu