Haberler

Kırmızı nokta

1955 yılından beri en iyi ürün tasarımlarına verilen Red Dot Ödülleri, Essen Zeche Zollverein'daki Red Dot Dizayn Müzesi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Tüm dünyada en saygın dizayn ödülleri arasında görülen Red Dot Ödülleri'nin bu yılki sahiplerinden biri de İstanbul'da faaliyet gösteren Arman Tasarım oldu.

Arkel Elektronik A.Ş. için geliştirdiği ve özel teknolojilerle donatılmış asansör çalıştırma ve yönetim sistemi (invertör) ile Red Dot 2013 Tasarım Ödülü'ne layık görüldü.

Arman Tasarım'ın Arcode adını taşıyan ürünü, 54 ülkeden 4.662 ürün arasından sıyrılarak ödüle layık görüldü. Yarışma jürisi dokuz ana kriteri esas alarak (yenilik, işlevsellik, kalite, ergonomi, dayanıklılık, duygusal etki, ürün aksesuarları, kullanım kolaylığı ve çevreye duyarlılık) seçimini yaptı.

Sistemdeki kontrol ünitelerinin tek bir cihazda birleştiren Arcode, karmaşık yapıyı ortadan kaldırarak kurulum ve servis işlemlerini kolaylaştırıyor. İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteren Arman Tasarım ürün tasarımı hizmeti, proje yönetimi ve ürün geliştirme danışmanlığı hizmetleri veriyor.

Muhabirce- Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu