Haberler

Karapınar: Müslümanın silahı duadır

Nitab iftarlarında dualar zulüm görenler içindiNitab iftarlarında sohbetler önemli yer tutuyor.Türk Akademisyenler Birliği Ramazan “Kardeşlik ve Dayanışma” başlığıyla Duisburg Essen Üniversitesi Glaspavillon da bir iftar düzenledi.

300`e yakın akademisyen, öğrenci ve ailelerinin katıldığı iftar öncesinde, yasin okundu, iftar ilahilerle karşılandı.

Ezan okunmasıyla açılan iftar sonrası Davut Karapınar kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Srebrenitsa ve diğer zulüm bölgeleri unutulmadı

Srebrenitsa Belgeseli gösterildiNitab Bşk. Davut KarapınarArdından, günün anlam ve önemine uygun olarak dünyadaki katliamlara değinildi ve BBC tarafından hazırlanan Srebrenitsa Belgeseli gösterildi.

Srebrenitsa katliamının 20.yıldönümü dolayısıyla katliamla ilgili bir konuşma yapan Karapınar, “Dualarımız zulüm görenler için. Fazlası maalesef elimizden gelmiyor. Müslümanin silahı duadır. Bu vesileyle Suriye`yi, Filistin`i Arakan`ı Doğu Türkistan`ı Irak`ı da unutmayalım” diyerek zulüm görenler için dua çağrısı yaptı.

Yardımlar Hasene üzerinden ulaştırılacak

Nitab iftarına ilgi yoğunduDavut Karapınar, ramazan ayının güzel bir yanının fitreler olduğunu da belirterek, fitre vermek isteyenlere seslendi. Kısa sürede 2000 euroyu aşkın para toplandı. Karapınar Hasene üzerinden paranın ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını ifade etti.

Karapınar gelenlere ve yardımda bulunanlara teşekkür etti. Katılımcılar, iftar sonrası teravih namazını da pavillon önünde hazırlanan bölümde kıldı.

Hülya Sancak/ Essen

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu