Haberler

Haydi, 10.Eğitime Katkı Gecesi`ne

Türk-Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD) 10.Eğitime Katkı Gecesi'nin tanıtımını yaptı.

Dernek, gecenin sponsorlarından Organo Gold'un ofisinde yaptığı basın toplantısında herkesi, eğitime katkı için geceye katılmaya davet etti. Davetlilere güzel bir gece yaşatmak istediklerini ifade eden TAYSD Başkanı Necmiye Öztürk, çok emek verdiklerini, her biri eğitim gönüllüsü olan annelerin gece için çalıştığını belirterek, bir bilet alıp geceye gelenlerin, mükemmel bir müzik programı eşliğinde hem eğleneceklerini hem de Türkiye'de burs verilen çocuklara küçük de olsa bir katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Tanıdık çocukları değil

Necmiye Öztürk, burs verdikleri çocuk sayısının 20'ye çıktığını ve hepsinin de maddi yardıma ihtiyaç duyan tanımadıkları çocuklar olduğunu belirterek, çocukların; yakınlarının, eş-dost akrabanın çocukları olmadığının da altını çizdi.

Organo Gold'un temsilcilerinden Sultan Tayyar, eğitim konusuna önem verdiklerini, beraber çalışarak daha iyi yerlere gelinebileceğini belirterek, geceye katkıda bulunduklarını ifade etti.

2005 yılında kurulan Türk Alman Yardım Sevenler Derneği, yardıma muhtaç insanlara özellikle de maddi imkanı yeterli olmayan öğrencilere yaptığı yardımlarla tanınıyor. Dernek geçen yıl da Türkiye'de bir okul binasını onarımını üstlenerek hizmete girmesini sağlamıştı.

 

10.yılda Hüner Coşkuner coşkusu

Bu yıl ki eğitime katkı gecesinde, aynı zamanda 10.yılını da kutlayacak olan TAYSD, Türkiye'den Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi Hüner Coşkuneri getiriyor. Ayrıca İsmail Özkan ve Almanya'dan sevilen sanatçı Muhabbet gecenin müzik ziyafetinden sorumlu.

Türk  Alman Yardım Sevenler Derneği'nin 10. Eğitime Katkı Gecesi 28 Mart 2014 Cuma günü Bottrop'ta Gülüm Düğün Sarayı'nda. Tüm yardımsevenler bekleniyor.

Hülya Sancak/ Gelsenkirchen

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu