Haberler

Hayat kurtarma kuyruğu

Almanya'nın Moers kentinde yaşayan 20 yaşındaki kan kanseri hastası Resul Duyar'a uygun ilk bulmak için düzenlenen kan örneği verme kampayasında, duyarlı insanlar uzun bir kuyruk oluşturdu. Moers Kocatepe Camisi'nde düzenlenen kampanyaya yaklaşık 900 kişi katıldı.

Moers'teki Kocatepe Camisi önünden, sokağa kadar sıra oluşturan ve uzun süre bekleyen duyarlı vatandaşlar Zonguldaklı Resul Duyar ve diğer lösemi hastalarına umut olmak için kan verdiler. 5'i doktor toplam 21 sağlık personeli kampanya için  gün boyu çalıştı.

Çok mutluyum ve umutluyum

Alman Kemik İliği Bankası (DKMS)'nın himayesinde, Moers Kocatepe Camisi'nin desteğiyle düzenlenen kampanyada hazır bulunan Resul Duyar, çok mutlu ve umutlu olduğunu ifade etti. "Kan kanseri hastalığı teşhisi konulduğunda şoke oldum. Hayatım alt üst oldu. Hastaneye yatırdılar ve terapi esnasında kalp kası iltihabı yaşadım. Sonra tedavim sonuç vermeye başladı ve doktorlar, uygun ilik naklinin hayatımı kurtaracağı ve tekrar sağlığıma kavuşabileceğimi söyledi.

Bugün ise benim ve diğer hastalar için kan verme kampanyası düzenlendi. Bu kadar insanın katılacağını tahmin etmiyordum. Çok duygulandım. İnsanlar buraya dolup taştılar. Sadece benim için değil, diğer hastalar için de bir umut doğdu. Şimdi kendimi daha güçlü hissediyorum. Herkese sonsuz teşekkür ederim. Çok mutluyum ve umutluyum."

Muhabirce/ Moers

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu