Haberler

Hamburg`ta Korsanlar da var

Almanya`da yaşayan gazeteci Mustafa Akpolat Hamburg Eyalet Parlamentosu seçimlerinde Korsanlar Partisi`nden (PIRATENPARTEI) eyalet genel listesinde 6. sıradan ve 2. seçim bölgesinden (Billstedt – Wilhelmsburg – Finkenwerder) 4. sıra milletvekili adayı.

20 yılı aşkın bir süredir Hamburg`ta gazetecilik yapan Mustafa Akpolat, gidişattan memnun değilsneiz bunu oylarınızla değiştirebilirsiniz diyor.

Korsanlara şans vermelisiniz

Almanya`da klasik/yerleşik partiler yerine alternatif söylemlerle Alman partileri arasına katılan Korsanlar Partisi`nde siyaset yapmayı seçen Akpolat, “Biz, Hamburg Korsanlar Partisi olarak, Hamburg Eyalet parlamentosunda vatandaşlarımızı temsil etmek için elimizdeki olanaklarla seçim çalışması yürüttük ve son güne kadar bu çalışmalarımız devam edecek.
Bugün Hamburg`ta konut sorunu, eğitim ve yüksek öğrenim sorunları, sağlık alanlarındaki sorunlar, sosyal adaletsizlik, gençlerin meslek eğitim yeri bulmada yaşadığı sorunlar, kreşlerdeki kalitesiz hizmet,  binlerce çocuk ve emeklinin yoksulluk sınırında yaşaması, resmi dairelerde çalışanların yetersizliği, bir türlü bitmeyen yol yapım çalışmaları gibi pek çok sorun varsa, bunda, Hamburg Eyaletin`de hükümet olan partilerin hepsinin payı var.

Hamburg parlamentosuna yeni bir partinin girmesi, iktidara iş yaptıracak ve alacağı yanlış kararlara muhalefet edecek yeni bir partinin bulunması Hamburgl`ular için bir şanstır. Bu şansa imkan vermelisiniz” sözleriyle seçmenlere seslendi.

Adayların kökeni değil yapacaği iş önemli

Mustafa Akpolat, “Türkiye kökenli adayların çokluğu sizleri düşündürmesin, bu bir güzelliktir. Ancak adaylardan çok, aday oldukları partilerin program ve icraatlerine bakmalısınız. Hatır gönül için oy kullanmamalısınız. Vereceğiniz kararla, herhangi bir kişinin bireysel kariyer edinmesine hizmet etmek yerine, sizleri gerçek anlamda temsil edip etmeyeceğine bakmalısınız. Kişilerin yapacakları, partilerinin politikası ile sınırlıdır. Bilinen vaadlerle oy isteyen ve bu vaadleri yerine getirmeyen partilere oylarınızla cevap verme imkanınız varken bunu kullanmalısınız. Şimdiye kadar denediklerinizi bir kez daha denemek yerine, sizi temsil edecek genç bir parti olan Korsanlar Partisi`ni parlamentoya taşımalısınız” diyerek seçmenlere yerleşik partilerin yerine getirmediği vaadleri anımsattı.

15 Şubat`ta oy kullanmaya

Akpolat herkesi, “Irkçılığa ve sosyal adaletsizlğe karşı, eşit haklar için, oy vererek demokratik hakkınızı kullanmalısınız” sözleriyle 15 Şubat pazar günü Hamburg Eyelet Parlamentosu`na seçilecek olan 121 milletvekilini belirlemek için oy kullanmaya çağırdı.

Muhabirce/ Hamburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu