Haberler

Hacamat nedir?

Alternatif tıbba yönelimler günden güne artıyor. Hacamat olarak bilinen kupa tedavisi de bunlardan biri. Bu yöntem, Almanya'da da yaygınlaşıyor.

Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız, Duisburg'ta alternatif tıp dalında on senenin üzerinde hizmet veren Nagihan Orhan, hacamat konusunda açıklamalarda bulunarak Avrupalı Türklerin bundan yararlanmalarının önemli hatta elzem olduğunu belirtti.

Orhan  "Hacamat Peygamber efendimizin uygulayıp ümmetine çok tavsiye ettigi bir tedavi şeklidir. Pek çok hastalığa iyi geliyor. Bu yöntem, vücutta zararlı maddelerin biriktiği belli noktalardaki tıkanıkların ve damarlardan kirli kanın akıtılmasını, açılmasını sağlıyor. Ve vücut bir bebek gibi gençleşiyor"dedi.

Her derde deva (mı?)

Dr. Nagihan Orhan açıklamasının devamında "Hacaamat tedavisinin İslam'a göre uygulanma adabı vardır. Bu hadislerle ayrıntılı olarak belirtilmiştir. Ayın 17,19,21 tarihlerinde yapılması, çarşamba, cuma, cumartesi günleri yapılmadığı belirtilir. Sonbahar ve İlkbaharda yapılması uygundur. Yapan ve yaptıranın abdestli olması eftaldir" dedi. Orhan açıklamasının sonunda hacamatın faydalarına da değinerek "Hacamat kan damarlarının tıkanıklığını azaltır acar, migrene iyi gelir, zehirlenmeye etkilidir, tansiyonu dengeler, karaciger,depresyon, bel tutulması, eklem ağrıları, kireçlenme gibi hastalıklara karşı vücuda direnç verir. Kaslarda sertliği ve ödemi çözer, kulak çınlaması, sedef, gözdeki problemler, diş etleri problemleri, romatizma, kandaki ve dokulardaki toksinlerinin dışarı atılmasında büyük faydası vardır.

Bunun için Avrupalı Türklere bunu tavsiye ediyorum. Duisburg’ta Minze-Kamille adlı tedavi merkezimizde alternatif tıp dalında hizmet vermekteyiz herkese tavsiye ediyor ve bir kere denemelerinde sayısız faydalarını göreceklerinin garentisini veriyoruz" dedi.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu