Haberler

Güler yüzü reklam yüzü

Firmasının iyi imaj konseptinde gösterdiği güler yüz ile tanıtıma katkıda bulunarak "Merhaba, ich fahre mehrgleisig!" sloganının reklamlarda yer almasını sağladı.

Duisburg Toplu Taşıma Kurumu'nda ( DVG) 21 seneden beri Tramvay şöförü olarak çalışan 47 yaşındaki Ardahanlı Erdoğan Arık gerek müşterilerine davranış , işine bağlılığı ve hep gülen yüzü ile, firmasının hazırladığı iyileştirme konseptinde yer aldı.

Erdoğan Arık DVG' nin İmajı ve tanıtım reklamlarında da severek yer aldığını söylüyor. Arık "DVG nin Duisburg ve çevresinde iyileştirme ve İmaj yeniliği ve devamı için bazı tanıtımların yapılması gerekiyordu. Ama firma bunu tanınmış bir model ile değil de daha doğal ve kendi çalışanları arasındakilerden seçerek yaptı. Bunlardan birisi de ben olduğum içi sevinçliyim. Çünkü firmada daha verimli ve farklı işler yaparak yardımcı olmak istiyorum. Hem de insanların arısında olmak ve onlara yardımcı olabilmek bana daha ayrı bir zevk veriyor. Bunu da zaman zaman gösteriyorum. Zaten firmamda pozitif bir durum bu. Her zaman gülen insanım. Onun için de firma yetkilileri bunu  gerçeği fark ettiklerinden olacak ki,  benim de tanıtım reklamlarımda yardımcı olmamı istediler. Bende seve seve kabul ettim" diyor.

Erdogan Arık "Tramvaya binen herkesle ilgilenmeye çalışıyorum. Bir gün ayakkabısının bağcıkları açık bir çocuk bindi.  Bağlamasına yardımcı oldum. Oturdu ve yaramazlık yapmaya başladı. Yanına gidip yaramazlık yaparsan tekrar açacağım dediğimde uslu uslu oturmaya başladı. Dediğim gibi insanların içinde olup ilgilenmek ve güler yüz benim işim. Firmanın iyileştirme reklamlarında yer alırmısın dediklerinde onlara, selamlama olarak "Merhaba" kelimesinin de konulunca daha iyi sonuçlar vereceğini teklif ettim onlar da kabul ettiler. Bu beni daha da fazlası ile sevindirdi. Çünkü bu aynı zamanda kaynaşmayı da sağlayacağı için önemliydi ve bu da reklamlarda yer aldı. Benim güleryüzlü olmam karşısında müşterilerde aynı şekilde karşılık verince kendimi mutlu hissediyorum" diyerek, işini severek yaptığını ifade ediyor.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

 

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu