Haberler

Gönül Eğlence yeniden Yeşiller Partisi Essen İl Başkanı seçildi

Kısa süre önce Partinin Kuzey Ren Vestfalya Eyalet teşkilatının yönetim kuruluna seçilen Gönül Eğlence, 27 Ağustos’ta gerçekleştirilen Essen teşkilatı genel kurulunda halen sürdürdüğü il başkanlığı görevine yeniden seçildi.

Oylamada çoğunluk "Eğlence" dedi

Yeşiller Partisi Essen teşkilatı çarşamba günü genel kurultayında 7 kişilik yeni yönetim kurulu seçti. Bu kurultayda eski il başkanı Gönül Eğlence (35), oyların tamamına yakını toplayarak yeniden başkan seçildi. Partinin geleneğine karşın ikinci eş başkan seçilmedi. Eyalet meclis üyesi ve eski eş başkan Mehrdad Mostofizadeh yeniden aday olmadı.

Yönetim kuruluna yeniden aday olan Martin Hase (47) ve Elke Zeeb (40) de yeniden seçilirken, ilk kez aday olan Anja Leidens (24), Ezgi Öztürk Szentivanyi (36i), Ulrich Buddeberg (63) ve Markus Majewski (29) de yönetim kurulu üyeleri olarak seçildi.

Gelecek yıl Essen Belediye Başkanı'na destek yok

İki yıllık görev sürecinde partinin muhalefetteki rolünü doldurmasını hedeflediğini kaydeden Eğlence ayrıca "11 aday içinden seçilen yeni yönetim kurulunun eski ve yeni üyelerden oluşuyor olması demokrasi açısından bir kazançtır. Bunun dışında Yeşiller Partisi olarak toplumsal değerlerimizi parti içinde de uygulamış olamamız önemli. Yeni yönetim kurulundaki üyelerin, hemen her yaşı, sosyal ve kültürel arkaplanı yansıtıyor olması büyük zenginlik" dedi.

Kurultayda, parti içinde herhangi bir çatışma yaşanmazken Gönül Eğlence,  halen Essen Büyükşehir Belediye Başkanı olan  R. Paß'in yeniden seçilnesinden yana olmadıklarını ifade ederek,  gelecek yıl yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimleri için şimdiden çalışmalara başlayacaklarını vurguladı.

Muhabirce/ Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu