Haberler

Gitarlı bahar konseri

Buer Müzik ve Folklor Ansamblesi, Gelsenkirhcen kentindeki Horst Sarayı’nda bir bahar konseri gerçekleştirdi. 

Gelsenkirchen Belediyesi Uyum Komisyonu kopereasyonuyla Schloss Horst’ta düzenlenen konsere ilgi yoğundu. Mustafa Kemal  Atatürk’ün “Müzik hayatın ruhu sevinci herşeyidir” sözüyle müziğe verdiği önemin vurgulandığı konserde gençler halk ezgilerini gitarla yorumlayarak dinleyenlere farklı bir müzik akşamı yaşattılar. Kabaretist İlhan Atasoy da Almanya’da Türklerin yaşantısı ve Almanlarla ilişkilerini hicvettigi gösterisiyle salonu kahkahaya boğdu.

STK’lardan temsilciler ve müzikseverler konser salonunu doldurdu. Konserin açılış konuşmasını yapan Uyum Komisyonu Başkanı Nezahat Kılınç, gençlerle gurur duyduklarını ve çalışmalarında desteklediklerini belirterek, davetlilere ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 Başarılı gençlere alkış

Konserde koro gitarlar eşliğinde Nazende sevgilim, Kara toprak, Dostum dostum, Gelavera deresi, Ankara’nın bağları gibi türküleri seslendirirken, solo olarak, Merve Odabaşı “Eledim eledim”, Yasemin Karademir “Allı Turnam”, Meltem Keskin “Grenade” adlı parçalarıseslendirdiler.

Hepsi okullarında başarılı gençlerden oluşan Buer Müzik ve Folklor Ansamblesi çaldıkları seslendirdikleri eserlerle, dinleyenlerin hem alkışlarını hem de takdirlerini topladı.

Hülya Sancak- Gelsenkirchen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu