Haberler

Ece`ye sürpriz ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk, geçtiğimiz aylarda Alman Gençlik Dairesi tarafından ailesinden alınan ve daha sonrasında uzun mücadele sonucu ailesine kavuşan Ece Kışla'yı ziyaret etti.

Ziyarete,  AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nden (UETD) Metin İlhan, Köksal Kuş, Uğur Demir, Dursun Döngel, Muharrem Uslubaş, Erol Yukarıbaş, Abdullah Ören ve Levent Çataklı katıldı.

Sizlerin yanındayızEce ve Ege Kışla, Metin Külünk ile

AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Almanya'da çeşitli sepepler gösterilerek ailesinden koparılan çocuklara sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaparak, koruyucu ailenin önemi değindi. Külünk, "Ece bebeğin ailesinden gençlik dairesi tarafından alınması bizleri üzmüştü. Bununla ilgili UETD başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ciddi çalışmalar başlattı ve mutlu sona erişildi. Ece bebek şanslı, ancak onun gibi şanslı olamayan yüzlerce çocuk var. Bu sorunun çözüm noktasına gidilmeli. Bundan sonra da bu tür olayların yaşanmaması adına ciddi çalışmalar yapılmalı. Örneğin, Türk aileler koruyucu aile olabilirler. Hükümetimiz de bu konuda hassas ve Avrupalı Türklerin yanındadır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ailelerde daha dikkatli olmalı. İhmale yol açacak davranışlara sebebiyet vermemelidirler. Çocuklarınızla yakından ilgilenin" şeklinde konuyla ilgili düşüncelerini ifade etti.

Komisyon kuruldu

UETD Gen. Bşk. Yrd. Erol Yukarıbaş (sol)- Ak Parti Mv. Metin KülünkUETD Ruhr Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Gelsenkirchen Şube Başkanı Erol Yukarıbaş ise, Ece Bebek davasında, Ece'ye sahip çıktıklarını ve buna benzer başka olayların yaşanmaması adına çalışma başlattıklarını belirterek,

"Ece Kışla'nın gençlik dairesi tarafından ailesinden koparıldığı günden itibaren gelişen süreç içerisinde, UETD Gelsenkirchen Şubesi olarak geniş çaplı bir çalışma başlattık. Gerek hukuki anlamda, gerekse diğer STK'lar ile birlikte, Ece'nin geri alınması bağlamında çalıştık. Bunun sonucunda Alman adaleti doğruyu gördü ve bebeğimizi bize geri verdi. Şu anda yüzlerce çocuğumuz çeşitli nedenlerden dolayı gençlik daireleri tarafından ailelerinden koparılmış durumda. Bunlarla ilgili ve gelecekte yaşanacak sorunlarla ilgili UETD bir çalışma başlattı. Bu olayları ele alacak geniş kapsamlı bir komisyon kurduk" dedi.

Haber ve Fotoğraflar: Mustafa Tığlı- Gelsenkirchen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu