Haberler

Dükan ailesinden iftar sofrası

Almanya`da KRV Eyaleti`nin Velbert kentinde yaşayan derneklere destekleriyle tanınan sevilen işadamlarından Yüksel Dükan ve eşi Hürmet Dükan, Essen`de Bakar Restaurant`da bir iftar yemeği verdi.

Nevşehirli işadamının, hemşehrisi ve Mülheim`in saygın işadamlarından Mümün Uluç`un organizesinde gerçekleşen iftar yemeğine basın, siyaset, ve iş dünyasında davetliler katıldı.

Allah oruçlarımızı kabul etsin

Misafirleri tek tek selamlayan ilgilenen Yüksel Dükan`ın eşi Hürmet Dükan, her yıl çeşitli yerlerde iftar yemekleri verdiklerini, oruçlarını dostlarla açmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek “Geniş bir çevremiz var hepimizi aynı masa etrafında toplamak ve evde kusursuz bir sofra hazırlamak pek olanaklı değil. O yüzden mutfağına güvendiğimiz mekanlarda iftar vermeyi tercih ediyoruz, Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin” dedi ve misafirlere teşekkür etti.

Bakar Restaurant`da iftar yemeği yendikten sonra restaurantın bahçesinde demlik çay eşliğinde tatlılar yendi ve sahura kadar sohbetler edildi.

Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümün Uluç Davetliler arasında bulunan ve kısa bir süre önce gönüllü doktor olarak çalışmaya gittiği Hindistan`dan dönen Duisburg`taki Helios Klinik kadın doğum uzmanlarından Dr. Ayla Bayrak`a,  Ozan Fuat Zorlu`nun bir şiir kitabını ve Nevşehir`in tanıtım CD`sini, Bakar Restaurant`ın sahibi Mehmet Gürkan`a da Kapadokya heykeli hediye etti.

Muhabirce/Essen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu