Haberler

Duisburglu işkadınları buluştu

Almanya'nın Duisburg şehrinde yaşayan Türk kadın işverenler, kısa adı RBP olan Ruhr İş Platformu derneğinin düzenlediği  istişare toplantısına bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundular.

Kadın işverenlerin  bir araya geldiği istişare toplantısında RBP genel sekreteri  Aykut Yener Amaçlarının, Almanya’nın en büyük firmaları ile yakın ilişkiler kurarak üyelerini bilgilendirip daha verimli olmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Ticaret için eğitim gerekli

Yener "Eğitimsiz ticaret olmaz. Bunun için seminer ve konferanslar ve fuarlar çok önemli. Dernek olarak şirketlere hukuk ve kredi anlaşmalarında  danışmanlık veriyoruz. Ticarette sosyal sorumluluk da önemli. Gençlere meslek eğitimi konusunda yardımcı oluyoruz. Üyelerimize ve işverenlere Meslek eğitimi  verebilmeleri konusunda eğitiyoruz" dedi. Bilinçli eğitimli bir Türk lobi kuruluşunun olmadığını da ifade eden Aykut Yener lobi çalışmalarının bir an önce başlatılması gerektiğine dikkat çekti.

İş kadınları önemli

Aykut Yener konuşmasının sonunda "Bayanlarla olan toplantılar genelde verimli geçiyor. Bunun için Bayan iş verenler bizler için çok önemli.  Birçok kapının açılmasına neden oluyor. Türk kahve akşamları ile çok yumuşak bir ortam meydana getiriyoruz. Bu vesile ile sizlerle bir araya gelmekten büyük bir sevinç duydum. Dernek olarak bize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız" dedi. 

Toplantılar yararlı

Duisburglu iş kadınları adına konuşma yapan Tülay Kaplan ”Böyle bir toplantıyı tertiruhr p eden Ruhr iş Platformu'na teşekkür ederiz. Anladık ki bilinçli ticaret  eğitimle oluyor. Bize verdikleri tüyoları iyi işleyeceğiz. Bu gibi toplantıların daha sık yapılması gerek. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak  işlerimizde daha başarılı olmamıza vesile oluyor. Ruhr İş Platformu'nun bu gibi toplantıları daha sık yapmasında sayısız faydalar var. Bunu burda gördük. Bunun için Aykut Yener'e teşekkür ederiz.”dedi. İstişare toplantısından  sonra yenilen yemekde de güncel ve ticari konular enine boyuna konuşuldu, iş kadınları birbirlerini yakından tanıma fırsatı buldu.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu