HaberlerToplum

Dortmund’tan Hatay’a uzanan yardım eli

Herşey depremden etkilenen çocuklar için

DORTMUND – Türkiye’de geçen yıl meydana gelen ve 11’den fazla ili etkileyen 6 Şubat depreminin yaralarını sarmaya çalışan #Hatay’a Almanya – Dortmund’tan yardım eli uzandı.

Dortmund’ta faaliyet gösteren Çukurova e.V. Dortmund Derneği öncülüğünde toplanan bir tır dolusu yardım malzemesi, Hatay’da depremden etkilenen çocuklara dağıtılmak için Türkiye’ye gönderildi.

Deprem bölgesindeki çocukları 23 Nisan Bayramı’nda sevindirebilmek amacıyla başlatılan yardım kampanyasına, Dortmund Belediyesi, farklı sivil toplum kuruluşları ve iş insanları, yardım bağışı toplanmasına destek oldu. Çocuklar için toplanan spor, okul kıyafetleri, kırtasiye malzemeleri ve gıda yardım malzemeleri, Dortmund’ta bir TIR’a yüklenerek Türkiye’ye gönderildi. Toplanan yardım malzemeleri, başkanlığını Yaşar Bağdat’ın yaptığı Çukurova e.V. Dortmund Derneği’nin yöneticileri tarafından bizzat ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Dortmund'tan Hatay'a uzanan yardım eli
Dortmund’tan Hatay’a uzanan yardım eli

Geçen yılda benzer yardımı deprem bölgesine gönderen Çukurova e.V. Dortmund Derneği, gelecek aylarda yeni bir yardım kampanyası daha düzenlemeyi planlıyor.
Çukurova e.V. Dortmund Derneği, «Hatay Deprem Bölgesindeki ihtiyacı olan insanlar için kıyafet/ayakkabı (sadece yeni ürünler), oyuncak, okul malzemeleri, bozulmayan gıdalar, bebek ve yetişkin bezleri, hijyen ürünleri, bebek mamaları, elektrikli tekerlekli sandalyeler, rollatörler topluyoruz. Ayrıca eksik eşyaları satın alıp bölgeye gönderebilmek için para bağışı da topluyoruz» açıklamasıyla, bir sonraki yardım kampanyası için yardım severlere çağrı yaptı. Muhabirce/T.Elcivan- DORTMUND

Diğerleri
Grafikartplus Ajans
Başa dön tuşu