Haberler

DİTİB Akademisi 2015 Uygulamalı Din Hizmetleri Programı

DİTİB Akademisi tarafından, Almanya’da İlahiyat eğitimi gören öğrencilerin desteklenmesi amacıyla başlatılan “Uygulamalı Din Hizmetleri” seminerinin 3. Bölümü 02.03.2015 tarihinde başladı. 25 gün devam edecek olan bu özel sertifika programı, Din Hizmetleri alanındaki ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmakta ve sadece İlahiyat öğrencileri katılabilmektedir.

2014 yılı Mart ayında Modül A ile başlayan “Uygulamalı Din Hizmetleri” programının üçüncü bölümü olan Modül C, 26 Mart 2015 tarihinde sonlandırılacak. Frankfurt ve Münster Üniversitelerinin İlahiyat bölümlerinden katılan öğrenciler Fıkıh, Kuran-ı Kerim, Cami İçi Din Hizmetleri Mesleki Uygulama ve Din Bilgisi, Manevi Rehberlik ve Danışmanlık, Dini ve Etnik Farklılıklar, İletişim ve Cami İçi Dini Bilgiler Eğitimi İlke ve Yöntemleri ile Materyal/Kaynak Kullanımı derslerini görecekler.

İlahiyatçı psikoloji soyolojiden de faydalanmalı
Programa katılarak öğrencilerle buluşan DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, İlahiyat öğrencilerinin Almanya’daki yeri ve varlıklarının önemini vurguladı. İlahiyat alanının farklı disiplinlerden oluştuğunu vurgulayan Prof. Aşıkoğlu, iyi bir ilahiyatçının, özellikle dini hizmetler ekseninde İslam bilimleri ve tarih, psikoloji, sosyoloji ve eğitim gibi alanlardan da faydalanarak kendisini geliştirmesi gerektiğini ifade etti.

Programın ana hedefi, üniversitelerde verilen teorik bilgileri tamamlamak üzere, ilahiyat eğitiminin pratiğini teşkil eden cami içi din hizmetleri alanında ilahiyatçıları güçlendirmek ve desteklemek.

Muhabirce/Almanya

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu