Haberler

Cemaat gözyaşlarıyla uğurladı

Diyanete bağlı Moers Kocatepe Camisi'nde 5 yıl görev yaptıktan sonra memleketine geri dönecek olan Muhsin Aksoy hocanın veda anında cemaat gözyaşlarına hakim olamadı. Görevinin tamamlamasıyla camide bulunan cemaatla beraber kılınan akşam namazından sonra Muhsin Aksoy kısa bir konuşma yaparak Moers şehrinden ayrıldı.

Sevilen bir din görevlisi olan Muhsin Hoca 5 yıl içinde görevini en iyi şekilde yerine getirerek, gençlere ve pekçok vatandaşa cami sevgisini ve dini öğretmeye gayret etti, her vatandaşın sevinçli ve hüzünlü günlerinde daima yanlarında bulunmaya çalıştı.

İlim sahibi yeni bir hoca geliyor

Muhsin Aksoy konuşmasında, "Müslümanların birbirine yaptığı dualar makbuldur, benim sizin için edebileceğim dua Allah sizlere razı olacağı işleri gördürsün cennete girmeye vesile olan ameller işletsin inşallah. Son günlere kadar bukadar üzüleceğimi tahmin etmiyordum ama dostlardan ayrılmak çok zor, ben buradan bütün dostlarıma teşekkür ediyorum ve hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Bizim çok kıymetli hocalarımız var onların kıymetini bilin, güzel sesli ilim sahibi hocalarımız var ve böyle bir hoca bizim camimize Türkiye'den gelecek. Ona ve diğer hocalarımıza sahip çıkınız.

Ben burada 5 yıl boyunca cemaattan, yönetimden, talebelerden bu saygıyı gördüğüm için gelecek olan hocamızı şanslı görüyorum. Allah onunda hizmetlerini daim eylesin. Ben burada görevimi tamamlayıp memleketim olan Kahramanmaraş'a vazifeme geri dönüyorum. Sizin gibi dostlarla tanışmama, burada güzel günler geçirmeme vesile olan rabbime hamd olsun" diyerek cemaatla tek tek vedaşlaştı.

Bu ayrılığın iki taraf için de çok zor olduğu gözlendi. Ayrılmadan önce Zaman gazetesi muhabiri tarafından bugüne kadar Muhsin hoca hakkında yayımlanan haberler ve görüntüleri bir CD de toplu olarak kendisine takdim edildi.

Medyator/ Moers

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu