Haberler

ÇAYDER başkanı uyum meclisinde

25 mayısta Almanya'da gerçekleştirilen uyum meclisi seçimlerinde, iki Çaycumalı bölgelerinde uyum meclisine girdi.

Pazar günü Almanya'da gerçekleştirilen yerel seçimlerde, Avrupalı Çaycumalılar Derneği (ÇAYDER ) Başkanı Muharrem Yiğit, aday olduğu SGG adlı seçim listesinden uyum meclisine girmeyi başardı.

Gladbeck şehrinde SGG adlı listeden 3. Sıradan aday olan ÇAYDER Başkanı Muharrem Yiğit, uyum meclisine seçildi. Seçim sonucu ile ilgili bilgi veren Muharrem Yiğit şunları söyledi:

''ÇAYDER, kurulduğu günden bugüne Avrupa'daki hemşehrilerimiz adına ciddi projeler gerçekleştirmek için çalışmaktadır. Derneğimizin sadece Türk makamlarınca değil, Alman makamları tarafından da da ciddiye alınan bir dernek olması için çalıştık. Kısa zamanda derneğimizi geniş kitlelere tanıttık. ÇAYDER, tabela dernekçiliğinin dışına çıkarak gerçek anlamda insanlara katkı sağlayacak noktaya geldi. Almanya'da sorunların çözümü de bir nevi siyasi platformda çözüm buluyor. Biz de en azından uyum meclisi seçimine katılarak tabela derneği olmadığımızı göstermek istedik.

Bu bizim için daha yolun başı. İleriki yıllarda siyasi anlamda daha farklı çalışmalarımız olabilir. Çaycuma'nın tanıtımı noktasında da bu önem taşıyor. Biz dernek olarak güzel ilçemizi Almanya'da tanıtmak istiyoruz. Bu da bunun küçük bir başlangıcı. Derneğimize büyük destek veren aynı listeden uyum meclisine seçilen Bahtiyar Ünlütürk'e ve Hasan Şahin'e de teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra hep birlikte daha da faydalı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Uyum anlamında da önem taşıyan bu seçimin herkese hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

Diğer taraftan aynı listeden yeniden uyum meclisine seçilen Bahtiyar Ünlütürk de ÇAYDER Başkanı Muharrem Yiğit'e ve yöneticilerine teşekkür ederek, bundan sonraki süreçte başarılı bir şekilde bu görevi yürütürek, halkın sorunlarının çözümü için çalışacaklarını söyledi. Ünlütürk, ÇAYDER'in uyum alanındaki çabasını da takdir ettiğini ifade etti.

Mustafa Tığlı/ Gladbeck

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu