Haberler

Bülent Uçar`ın acı kaybı

Osnabrück İslam Teolojisi Enstitüsü Başkanı Prof.Dr.Bülent Uçar'ın eşi Güzeyya Uçar (33) önceki gün hayatını kaybetti.  Doğum esnasında bebeğini dünyaya getirdikten sonra vefat eden Güzeyya Uçar'ın cenazesi dün, Duisburg Merkez Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından İstanbul'a uğurlandı.

Erken doğum için gittiği hastanede bir kız bebek dünyaya getiren Güzeyya Uçar'a, doğum sonrası oluşan aşırı kanama nedeniyle bir kaç ameliyatın yapıldığı ancak durumu düzelmeyen Uçar'ın bir hafta komada kaldığı ve önce ki gün kurturulamayıp hayatını kaybettiği belirtildi. Uçar'ın acı kaybı,  başta eşi Prof.Dr.Bülent Uçar olmak üzere ailesini ve sevenlerini yasa boğdu.

Ölüm haberini duyan Türkler camiye akın etti

Güzeyya Uçar için Duisburg  DİTİB Merkez Camisi'nde T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetler Ateşesi Ramazan Ilıkkan tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Cenaze namazına Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Prof.Dr. İzzet Er, UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik, Osnabrück şehir idaresinden ve üniversitesinden çok sayıda temsilci, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde faaliyet gösteren çok sayıda sivil toplum kuruluşlarından temsilciler  ve çok sayıda vatandaş katıldı. Güzeyya- Bülent Uçar çiftinin diğer çocukları Saliha Sedef ile Yusuf Gazi yakınları tarafindan camiye getirildi.

Cenaze namazında Prof.Dr.Bülent Uçar, babası Yaşar Uçar, kardeşleri Levet ve Servet Uçar ve merhume Güzeyya Uçar'ın babası Mehmet Bingöl'ün göz yaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Cenaze namazının ardından Uçar ailesi taziyeleri kabul etti.

Muhabirce/ Duisburg

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu