Haberler

BiletBank artık Almanya`da

Türkiye`de, Akdeniz Pe-Tur Seyahat Acentesi ve Ticaret A.Ş olarak 1982 yılında turizm sektörüne adım atan, 1991’de sektörün en prestijli üyeliği kabul edilen IATA organizasyonuna dahil olan TÜRSAB üyesi BiletBank artık Almanya`da.

Seyahat sektörü internette

2007 yılından beri seyahat sektörünü internetle birleştiren BiletBank Almanya`nın Düsseldorf kentinde Bilet GmbH olarak Almanya merkez ofisini açtı. BiletBank, Düsseldorf Leonarda Royal Otel`de düzenlediği tanıtım toplantısında seyahat acentelarına hizmetlerini anlattı.

Türkiye`den Şirket sahibi Mustafa Oğuz Akdeniz, ortaklarından Almanya Genel Müdürü Ercan Duman, Almanya Genel Müdürü Bilgehan Sesışık, Almanya Satış ve Pazarlama Müdürü Erdoğan Eren ve IT- Direktörü Abdülkadir Kırmızı`nın katıldığı toplantıda, BiletBank ürünlerinden acentelerin nasıl faydalanacağı anlatılırken, sistemden üye acenteler dışında satış olmadığı belirtildi.

Sadece Türkiye değil dünya çapında ürün ve hizmet

Almanya`ya Genel Müdür olarak Atanan Bilgehan Sesışık, sistemle ilgili olarak muhabirlere verdiği bilgide BiletBank`ın, Türkiye ve dünya çapında, 21 ülkede 7/24 servis mantığı ile 8500`den fazla seyahat acentesinde, 18 binden fazla tekil seyahat acent kullanıcısına hizmet veren bir seyahat acente portalı olduğunu söyledi.
Bilgehan Sesışık, “Alman ve Türk seyahat acentelerine bu online hizmet ve teknolojiyi getirmek onların kazançlarına kazanç katabilme imkanı sunmak için Almanya`da Düsseldorf merkezli Bilet GmbH isimiyle bir şirket kuruldu. Bugün burada Türkiye ve dünyada neler yaptığımızı anlatarak kendimizi tanıtmak istiyoruz” diyerek toplantının amacını anlattı.

Satışlar acenteler üzerinden

Biletbank üzerinden vatandaşların ürün alamadığını anacak seyahat acentleri üzerinden bilet veya tatil paketi gibi çeşitli ürünlere ulaşılabileceğini belirten Sesışık, bu şekilde hem vatandaşın çok çeşitli ürünleri bir arada görme ve karşılaştırma imkanı olduğunu hem de acentelerin işinin kolaylaştığını belirtti.


Biletbank son kullanıcıya, seyahat acentesi vasıtasıyla A`dan Z`ye; uçak bileti, transfer, özel turlar, tatil paketleri, araba kiralama gibi pek çok ürün sunuyor.

Bize ulaşın

BiletBank`ın artık Bilet GmbH olarak Düsseldorf Graf Adolf Str.41 adresinde olduğuni belirten Bilgehan Sesışık, Almanya çapında olabildiğınce çok acenteye ulaşmak istiyoruz. Yine toplantılar düzenleyeceğiz” diyerek acentelerin de kendileriyle iletişime geçebileceğini belirtti.

Düsseldorf`taki Leonardo Royal Otel`de konuklar için özel açık büfe hazırlatan Bilet GmbH yöneticileri, konukların Türk olması sebebiyle damak zevkini de dikkate almış yemek sonrası için özellikle de Türk (Çaykur çay çiçeği) çayı hazırlatmışlardı, bu jest çaysever muhabirlerden tam not aldı.

Hülya Sancak/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu