Haberler

Ayağı olmayana ayak olalım

“Almanya Kapadokya Kültür Derneği`nin  143. programı  olan  “Ayağı olmayana ayak olalım” organizasyon ile 2 tır dolusu ihtiyaç malzemeleri ve tekerlekli sandalye bugün (22.03.2015, Pazar) Gelsenkirchen  şehrinden yola çıkıyor.

Dernek Başkanı Mümin Uluç “Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde kültür ataşeliğimiz, Nevşehir Valiliğimizin, Başkonsolosluklarımızın, iş adamlarımızın, basınımızın ve sivil toplum kuruluşlarımızın manevi destekleri ile 9 yıl içinde 142 büyük, geniş kapsamlı ve dikkat çekici bölgelerde Kapadokya Tanıtım etkinlikleri ve haftaları gerçekleştirdik” sözleriyle Almanya Kapadokya Kültür Derneği`nin faaliyetlerini anlattı ve destek verenlere teşekkür etti.

 

Almanya`den Nevşehir`e

“143. programımız ise Nevşehir`de  yoksul ve yardıma muhtaç ve engelli insanlarımıza “Ayağı olmayana ayak olalım” adı altında hediye edilmek üzere 250 adet tekerlekli sandalye ve yürüteç, şeker ölçme cihazları,  1000 karton giyim eşyası, oyuncak, kırtasiye malzemeleri, yaşlı ve hastalar için hijyenik ped vs . gibi malzemeler olmak üzere toplan 2 tır dolusu malzemeyi, Nevşehir`e gönderiyoruz” diyen Mümin Uluç, malzemelerin oradan, başta Suriye`den Doğu Türkistan`dan gelen mülteciler olmak  üzere ihtiyaç sahıplerine dağıtılacağını belirtti.

Bugün, Ulrich Str. 4  /45891 Gelsenkirchen adresinde olacaklarını belirten Uluç isteyenlerin Saat 13:00- 15:00 arası tırları yolcu etme programına katılabilceğini ifade etti.

Muhabirce/ Gelsenkirchen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu