Haberler

ASTEC Kitap Fuarı açıldı

Elimde bir sürü kitap eve geldim, her kitap fuarından kitap alırım, okuma alışkanlığım eskisi gibi değil maalesef; zamanım yok pek, olan zamanımda da kitap yerine gazete okuyorum, tv izliyorum, elimde tablet veya laptop internetteyim, memnunmuyum değilim, bunlar beni yoruyor ama alıştımö artık ben de bir online bağımlısıyım. ;(  Ama, her aldığım kitabın orasından burasından okuyorum yine de, orda burda her yerde kitaplar var.. Onları öyle gözümün bırakıyorum ki bana vicdan azabı olsunlar, okuyayım smiley

Neyse, diyeceğim o ki, kitap alın ve okuyun, kitapların bulunduğu ortamlarda olun… 🙂

*************

Almanya`nın Duisburg kenti yakınlarındaki Rheinberg kasabasında, Astec Türkçe Kitap Fuarı, kitap severlerin ziyaretine açıldı.

Bu yıl Basın Yayın Birliği ile birlikte düzenlenen fuarın resmi açılışı, T.C Düsseldorf Başkonsolosu Alattin Temür ve Basın Yayın Birliği Başkanı Münir Üstün tarafından yapıldı.

5 oacakta sona erecek olan fuarı gezmeyi ihmal etmeyin. Dün elimde bir sürü kitapla eve geldim. Türkiye`den 13 yayınevi katılıyor. Profil ve Yeditepe, Kabalcı bunlardan birkaçı. Erhan Afyoncu, Tuna Kiremitçi, Kahraman Tazeoğlu gibi sevilen yazarlar imza gününe geliyor. Büyük Doğu Yayınevi ilk kez fuara katılıyor. Necip Fazıl Kısakürek sevenler, haydi fuara; N.F. Kısakürek sadece Çile ve Kaldırımlar`dan oluşmuyor, tüm eserlerini görmek, almak için bir fırsat bu.

Fuar programı için yazının sonundaki linke tıklamanız yeterli 😉

Ayrıca meraklısına

Kurtlar Vadisi oyuncularından bazılarının ve, Nihat Hatipoğlu`nun da fuara konuk olacağını belirteyim. Bence en az birkaç gün ziyaret edin, bir zararınız olmaz, giriş ücreti yok. 8 yıldan beri düzenlenen fuar ile igili değişik haberler de yapacağım, ama onlar fuar bittikten sonra, simdilik sadece fuara gidin; arkadaşlarınızı toplayın gidin, gezin, kitap alın hediye edin. Hepsi değilse de mutlaka hoşunuza giden bir kitap bulacaksınızdır :-)… 5 tır dolusu kitap, yani yüzbinlerce kitap diyelim… Bir tır kaç kitap alır ki 😉 olmadı çay-kahve için, yemek yiyin tatlı yiyin, görsel işitsel gösterileri izleyin… Daha da olmadı hediyelik eşya alın.

Hadi bakalım fuarı gezmeyen kalmasın, gezenler, yorumlarını Facebook sayfamıza yazabilir.

Astec Fuar Programı

Adres: An der Rheinberger Heide 5/ 47495 Rheinberg

Haber-yorum: Hülya Sancak/ Rheinberg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu