Haberler

Almanyalı Türkler sandığa akın etti

25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışında 8 mayısta başlayan oy verme işlemine rağbet her geçen gün artıyor. Köln Başkonsolosluğu`nda oy verme işlemi için gerekli alt yapının mevcut olduğunu belirten T.C. Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre  Engin, teknik anlamda herhangi bir aksaklık yaşanmadığını ifade etti.

Son güne bırakmayın

Seçmenlerin oy kullanma eylemini son güne bırakmamaları gerektiğine dikkat çeken Başkonsolos Engin, katılım oranının bilhassa hafta sonlarında arttığını, 1. ve 2. neslin ise sandığa ilgisinin  hayli yoğun olduğunu belirtti.

Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre EnginKatılımın son günlerde daha da yoğunlaşacağını bu yüzden de uzun kuyrular oluşabileceğini söyleyen Başkonsolos Engin Hafta içi 5, hafta sonu 7 sandık kurulduğunu belirterek “Vatandaşlar sabah erken saatlerde gelmeleri halinde oylarını 15 dakika gibi kısa bir sürede kullanabilecekler. Seçmenler  oy vermeye gelmeden önce mutlaka www.ysk.gov.tr adresinden yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı olup-olmadıklarını kontrol etsinler” dedi ve vatandaşların oylarını son güne bırakmamalarını ifade etti.

Yurt dışında oy verme işlemi 31 mayıs tarihinde sona erecek. 

Muhabirce/ Köln

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu