Haberler

Almanya`daki Karabüklülerden Soma`ya yardım

Almanya'nın Herne kentindeki Avrupa Karabükspor Kulübü, maden faciası yaşayan Soma'ya yardım eli uzatmak için bir kermes düzenledi. Avrupa Karabükspor Kulübü'nün lokalinde düzenlenen kermese Herne'de yaşayan duyarlı vatandaşlar destek verdi.

Geliri tamamen Soma'ya aktarılacak olan kermeste, kadınların evlerinde hazırladıkları tatlı, börek ve pastalar satışa sunuldu. Somadaki faciada mağdur olanalara yardım edebilecek olmanın heyacanını yaşayan Karabüklüler, Somalılarla dayanışma içinde oldukları mesajını verdiler.

Kermeste elde edilen yardımı bizzat kendisinin Soma'ya götüreceğini belirten Avrupa Karabükspor Kulübü Başkanı Abdullah İnam, "Soma'da yaşanan facia bizleri derinden üzdü. Yardımının azı çoğu olmaz düşüncesiyle, bu yardım kermesini düzenledik. Vatandaşların katılımı da bizi sevindirdi. Toplanan yardımları kendim götüreceğim ve Soma'yı da ziyaret edeceğim“ dedi.

Kermese hamur isleri hazırlayarak katkı sunan bazı kadın yardımseverler de, "Soma'ya küçük de olsa bir yardımımız olsun, oradaki kardeşlerimize bir destek olalım düşüncesiyle buradayız" sözleriyle duygularını ifade ettiler.  

Muhabirce/ Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu