Haberler

Abitur yapan gençler iftarda

Ramazan ayı dolayısıyla Gelsenkirchen yabancılar meclisi gruplarından DTIB (Deutsch-Türkischer İnteressen Bewegung), Buer Müzik Grubu'ndaki bu yıl Abitur yapan öğrenciler ve ailelerini, şehrin önde gelen siyasetçi ve stk üyeleriyle, DTF (Deutsch-Türkischer Freundeskreis) dernek salonunda kurulan iftar sofrasında bir araya getirdi.

İftar programına Gelsenkirchen Anakent Belediye başkanı Frank Baranowski, SPD Kuzey Ren Vestfalya Eyalet (KRV) Milletvekili Heike Gebhard, Belediye Başkanı Gabriele Preuß, Öğretmenler Derneği Başkanı Temel Çapkın, DİTİB Bismarck Camisi Başkanı Cevdet Duran, DİTİB Hassel Camisi Başkanı Cesur Özkaya, DTF (Türk-Alman Dostuk Derneği) Başkanı Claudia Hürzat ve dernek yöneticileri ile Buer Müzik Grubun'daki Abitur yapan öğrenciler ve aileleri, iş adamları katıldı

Gençlerin fikirleri önemli

DTIB üyesi ve Gelsenkirchen Yabancılar Meclisi Başkan Yardımcısı Nezahat Kılınç misafirlere hitaben yaptığı selamlama konuşmasında iftar vesilesiyle toplanmalarındaki amacın "Beraber iftar sofrasında buluşmak, tanışmak, kaynaşmak, gençlerin özgüvenlerini güçlendirmek ve gençlerin geleceklerini belirlemelerinde yardımcı olmak" olduğunu ifade etti.
Anakent Belediye başkanı Frank Baranowski iftar dolayısıyla gençlerle severek bir araya geldiğini, gençlerin düşüncelerinin, isteklerinin kendileri için önemli olduğunu, gençlerin de ellerine geçen fırsatları iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti.

Gençler de şehrin ileri gelenleri ile birlikte yanyana oturma imkanını değerlendirerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular, düşünce ve isteklerini ilettiler.

Ezan okunarak başlayan iftar akşamında, ailelerin hazırladıkları yemeklerden oluşan açık büfe misafirlerden tam not aldı. Yemek sonrası, Buer Müzik Grubu gençleri misafirlere, sevilen eserlerden oluşan mini bir dinleti sundular.

Aydın Kılınç/ Gelsenkirchen

 

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu